בית המשפט אישר תביעה יצוגית של 750 מיליון שקל נגד בזק

יום ב', 2 בדצמבר 2019

.הצרות של אלוביץ' אינן יוצאות לנבצרות...


הרכב של שלושה שופטי המחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב אישרר לנהל תביעה ייצוגית בהיקף מוערך של כ-750 מיליון שקל נגד בזק, אלוביץ' ונושאי משרה לשעבר, כגון המנכ"לית סטלה הנדלר, בטענה לדיווחים מטעים ששיגרו לבורסה בקשר לרפורמת השוק הסיטונאי.

במקביל דחה בית המשפט בקשה של התובעים לנהל תביעה ייצוגית על דיווחים מטעים סביב הפחתת דמי הקישוריות.

ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה לעיון חוזר שהגישו בזק ואלוביץ' בהחלטה שנתנה לפני כשנה השופטת דניה קרת-מאיר. השופטים קיבלו את עמדתה של קרת-מאיר, וקבעו שיש ראיות לכאורה כי נגרם נזק למשקיעי בזק מדיווחים חסרים או מטעים. השלב הבא הוא דיון בהיקף הנזק.

כפי שפורסם ב-SoftNews  רפורמת השוק הסיטונאי חויבה בזק על ידי משרד התקשורת להעמיד לרשות מתחרותיה, חברות הסלולר פרטנר וסלקום, את התשתית שלה על מנת שהן יוכל "לשבת" עליה ולספק שירותים לציבור. מטרת המהלך היתה להגביר את התחרות. בתביעה שהוגשה על ידי חברת ליעד, בעלת מניות בבזק שמיוצגת על ידי עוה"ד רונן עדיני ואפי שאשא, נטען כי בזק הסתירה מידע מהותי מציבור המשקיעים בקשר לרפורמה.

לפי התביעה, בזק לא דיווחה למשקיעים על הזימון לשימוע של רפורמת השוק הסיטונאי ב-2013 ולא דיווחה על תוצאותיו ב-2014 בצורה מדויקת. במקום זאת ניסתה לכאורה להעלים את תוצאות השימוע, במסגרתו כפה משרד התקשורת על בזק את ביצוע הרפורמה.