ביקור ההרגעה של שריל סנדברג

יום ב', 12 באוגוסט 2019
עיתונאים, מחוקקים ומשתמשים ישראלים שמנסים לקבל מפייסבוק מידע על מנגנוני הבקרה שלה לידיעות פייק ועל מדיניות ניהול העסקים והכספים שלה ננתקלו במשך שנים בתשובות מתחמקות מהחברה בישראל, שטוענת בין היתר כי אין כל קשר בין פייסבוק ישראל לפייסבוק אירלנד, שאחראית על ניהול המידע של המשתמשים.
 
ביקורה של שריל סנדברג, סמנכ"לית התפעול של מארק צוקרברג בישראל, ביקור שהוא בחלקו עסקי ובחלקו פרטי, בא בין היתר לחנוך את ה-Playground של פייסבוק ישראל - מתחם העשרה לסטארט-אפים, קהילות, מפתחים ועסקים, שכולל סטודיו הפקות, מעבדה ואזורי עבודה משותפים. המתחם צפוי להפעיל תוכניות ליווי ופעילויות עבור קהילת ההייטק המקומית. מדובר בחלק מיוזמה רחבה של פייסבוק ישראל לקדם שיתופי פעולה עם סטארטאפים ישראלים.
 
לאורך הביקור  סנדברג כבר התמודדה עם שאלות בנושאי שערוריות אבטחה של פייסבוק  עם תהיות בנוגע לתוכן שטנה ופייק ניוז ברשת החברתית, ונדרשת להציג את פעילותה של פייסבוק בתחומים אלו.
 
סנדברג (49), בוגרת הארווארד, החלה את דרכה המקצועית בחברת הייעוץ מקנזי. בין 1996 ל-2001, בעת הקדנציה השנייה של ביל קלינטון בבית הלבן, היא עבדה תחת המשנה לשר האוצר, ומאוחר יותר תחת שר האוצר לארי סאמרס, וייעצה בסוגיות כמו המשבר הפיננסי בשוקי אסיה ב-1997. לאחר מכן הצטרפה סנדברג לגוגל, שם הובילה את עסקי מכירת הפרסומות של החברה והיתה מעורבת גם בהקמת הזרוע הפילנתרופית Google.org.