מצעד מצלמות הסמארטפון

יום ה', 14 בספטמבר 2017

מאת משה שלו עורך ראשי SofNews

 

"מגיפת" הטלוויזיה הקהילתית כמו גם צילומי סלפי, המשפחה, החברה והטיול לחו"ל - מגבירות את העניין במצלמות שבסמארטפון.

מה גם שאפילו צלצים מקצעיים  מצלמים עתה בעזרת מכשיר זה.

איכות מצלמת הסמארטפון היא אחד השיקולים החשובים והמרכזיים ביותר בעת קניית מכשיר חדש או משומש. מדי שנה יוצאים לשוק עשרות סמארטפונים חדשים - אם צילום בסמארטפון חשוב לכם מאוד, מומלץ לבחור במכשיר באיכות גבוהה גם ביחס למתחריו בעלי המצלמות הטובות.

תחת שטפון הפרסומת קשה מאוד לעקוב אחר המצלמה הטובה באמת כשכל יצרנית טוענת שלה יש את הסמארטפון עם המצלמה הטובה ביותר, אבל בדיוק כדי לעשות סדר בתחום, יש כמה אתרים פופולריים ואמינים מאוד בעולם שמנסים לבצע השוואות מהירות ובדיקות מקיפות.

אחד האתרים האמינים והמקיפים הואDxOMark של מעבדת הצילום הצרפתיתDXO.

האתר בוחן את מצלמות הסמארטפונים ומצלמות רגילות ומעניק להם ציונים בין אפס למאה.

בצילום סטילס בוחנת מעבדת הצילום חשיפה וחדות, פלאש, נראות של החפצים, צבע, פוקוס אוטומטי, רעש בתמונה, מרקם צבע, צילום בתאורה נמוכה וחזקה ועוד. בצילום וידאו נבדקים אותם פרמטרים רק ששם נכנס עוד פרמטר חשוב - ייצוב תמונה.

אם זה לא מספיק, בבדיקה של האתרPhoneArena   החליטו לבצע מבחניBenchmark למהירות הצמצם, כלומר כמה זמן חולף מהרגע שלוחצים על כפתור הצילום עד שהתמונה מצולמת. חשוב לציין שהמבחן הזה קשור בעיקר למערכת ההפעלה ולא לחומרה, אבל בסופו של דבר התוצאה הסופית תקבע האם התמונות שלכם יציגו את מה שרציתם לצלם או את הרגע שאחרי.

הדרוג:

במקום הראשון עם 89 נקודות, לפי אתר DxOMark,  נמצא מכשיר

ה --Pixel   של גוגל. הוא ממוקם ראשון גם לפי מבחן המהירות של PhoneArena עם 1.1 שניות בצילום תמונה ו-1.8 שניות בצילום תמונה בתנועה.

שני הממצאים האלה הופכים את הפיקסל לסמארטפון עם המצלמה השווה ביותר בממוצע. באתר כתבו על המצלמה שהיא שומרת על הדיוק בכל תנאי התאורה, איזון הלבן מעולה בכל התנאים, הצבעים מלאי חיים ונעימים והפוקוס מהיר ומדויק.

במקום השני עם 88 נקודות נמצאיםHTC 10, ,  סמסונג גלקסיS7 אדג' וסוני אקספריהX performance.

עלHTC 10 כתבו באתר שהוא משמר את הפרטים בתמונה בכל מצבי התאורה, יש לו פוקוס מהיר ומדויק בכל המצבים, החשיפה מעולה ויש הפחתת רעשים מצוינת בתאורה חשוכה; כמו כן איזון הלבן ודיוק הצבעים היה מעולה בדרך כלל.

לגבי מהירות התמונה HTC 10 נמצא איפשהו במקום ה-50; הוא מצלם תמונה במהירות של 2.4 שניות ו-3.2 שניות במצבHDR,  דינמי  מה שהופך אותו לאיכותי אבל איטי מאוד.

על גלקסיS7 אדג' נכתב באתר כי המצלמה שומרת טוב מאוד על הפרטים בתמונה בתנאי תאורה גרועים, החשיפה טובה וטווח הצבעים דינמי גבוה גם בצילום בתוך מבנים וגם בחוץ; רמת הרעש נמוכה בכל תנאי הצילום והפוקוס מהיר ומדויק. במבחן המהירות האדג' הגיע למקום השישי עם 1.5 שניות בצילום רגיל ו-1.6 שניות ב-HDR. הוא אמנם לא בטופ חמש מבחינת מהירות אבל הוא מספיק מהיר ואיכות התמונה מפצה על כך בכל מקרה.

עלXperia X performance,   החולק עם הגלקסי את המקום השני, נכתב כי יש לו פוקוס אוטומטי מהיר ומדויק בתנאי תאורה חשוכים וגם בתנאי תאורה טובים, חשיפה טובה, שליטה טובה ברעשים בחושך, איזון לבן טוב בדרך כלל ושמירה על דיוק גם בשימוש עם נורית הפלאש. במבחני המהירות הוא נמצא במקום פחות טוב ונמצא במקום ה-13 עם 1.6 שניות בצילום רגיל ו-1.8 בצילום ב-HDR.

במקום שלישי תוכלו למצוא אתMoto Z Force Droid,  ,  את סוני אקספריהXZ   וגם את אקספריהZ5, וכן    סמסונג גלקסיS6 אדג' פלוס

ורק במקום הרביעי ממוקם אייפון 7 ו-LG G5.

מבחינת מהירות צילום, ללא קשר לאיכות הצילום עצמו, כאמור גוגל פיקסל נמצא במקום הראשון, אחר כך אייפון 7, במקום השלישי מייזוMX6,   במקום הרביעיMoto Z Droid של מוטורולה, במקום החמישי אייפון 7 פלוס, במקום השישי גלקסיS7  ומיד אחריוS7 אדג' וגלקסיS7 Active;

במקום התשיעיV20 שלLG  וסוגר את העשירייה הראשונהMate 9  של וואווי.