ענף הי-טק ברכב מגלה את ישראל

יום ו', 3 בנובמבר 2017
קבוצת היצרנים של סיאט, סיאט ס.א., מקימה שלוחת פיתוח בישראל. כך הודיע מנכ"ל החברה, לוקה דה מיו, בפסגת תחבורה  חכמה שהתקיימה בתל אביב.
 גם יונדאי מתכוננת לבניית מרכז חדשנות בישראל
ובעקבותיה גם חברת סקודה.
 
סיאט כבר שילבה את שירותי ניידות המוצרים שלה, כמו אפליקציית הניווט החברתית של אינטל, וויז, והעוזרת האישית בקול של אמזון, אמר מר דה מיו בפסגה..
 
בתחילה, המאחז הישראלי של סיאט יעסיק ארבעה מומחים שיחפשו סטארט-אפים מקומיים.
 
בעקבולת הוועידה הובהר כי יות ויותר יצרניות רכב בינלאומיות מגלות עניין  בישראל.
כאמור, בשלב מיידי מדובר בחברות סיאט וסקודה וגורמים פיננסים ומקצועיים נוספים..
 
יונדאי מוטור הודיעה על הקמת שלוחת פיתוח  חדשנית. החברה תתמקד בתחילה בהשקעה ובשיתוף פעולה אסטרטגי עם חברות סטארט-אפ מקומיות, בעיקר באמצעות השקעתה ושיתוף הפעולה שלה עם קרן ההון הסיכון פיטנגו.
 
Delphi Automotive LLP גם הודיעה על פתיחת מאחז מקומי. בעוד שלחברה אין משרדים בישראל עד כה, החברה פועלת בחודשים האחרונים בחברות ישראליות.
 
דלפי השתתפה בסבב השקעה של 60 מיליון דולר בחברת התקשורת שבב ואלנס שהובילה סבב השקעה  של 25 מיליון דולר עבור חברת נתוני הרכב Otonomo Technologies Ltd..
 
באוגוסט הודיעה יצרנית הרכב הצ'כית, סקודה אוטו, כי בכוונתה להקים גם  מרכז טכנולוגי בתל אביב, גם בשותפות עם היבואן הישראלי, אלוף מוטורס. כמה מיזמים דומים כבר קיימים בישראל, המופעלים על ידי קמעונאים של מכוניות כמו יבואן הונדה, קבוצת מאייר וטויוטה ישראל-יוניון מוטורס ועוד..