חברת טריפל סי הורשעה בעבירות קרטל

יום ה', 12 בספטמבר 2019
ארוע - פסק דין - בעל חשיבות ציבורית ושיווקית רבה. 
 
בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את חברת טריפל סי ומנהלת המכירות לשעבר, חסיה בבלפר נחום, בעבירות של הסדר כובל וקבלת דבר במרמה. מנכ"ל חברת טריפל סי, רמי נחום, הורשע בעבירה של אחריות נושא משרה בתאגיד. הראיות בפרשה, שבה הואשמו השניים בתיאום מכרזים מול בזק וחברת החשמל, נחשפו לראשונה ב"כלכליסט".
 
כזכור חברת טריפל סי  קיימה תקופה ארוכה קמפיין פרסומי המדגיש את מקוריותה.
בתוך כך מנכ"ל טריפל סי הודה: "התוכן שלנו לא מי יודע מה, אבל הוא ישתפר. היעד שלנו - 100 אלף מנויים בתוך שנה וחצי" בעלי טריפל סי התיימר: "אני מוכר היום טלוויזיה כמו שמכרתי אבטיחים בשוק. אין הבדל"
המציאות טפחה על פני המתיהרים. רשות ההגבלים העסקיים (כיום רשות התחרות) הגישה כבר בפברואר 2017 לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד חמש חברות מחשוב ו-11 מנכ"לים ועובדים בהן על תיאום מכרזים ממשלתיים בהיקף של 17 מיליון שקל בין השנים 20012-2009. 
 
"מחילופי הדוא"ל בין הצדדים בסמוך לאחר היציאה למכרזים", קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים חיה זנדברג, "מוכח בבירור ומעבר לספק סביר קיומו של תיאום בין הצדדים בנוגע למכרזים המדוברים. טענות הנאשמים בנוגע ל"הצעה המיוחדת" (ובנוגע למערכת ההסכמית ביניהם) אין בהם כדי ליתן הסבר כלשהו מדוע בין הצדדים מוחלפים נתונים בנוגע למחיר הקונקרטי שייכלל במכרזים".
מחברת טריפל סי, המיוצגת על ידי עו"ד אריאל כפרי ממשרד שפירא-כפרי- בר-זיק, לא נמסרה תגובה.