עזרה בריטית לעצמאים

יום א', 19 ביולי 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

ללמוד מהבריטים:

שר האוצר של בריטניה הכריז על תוכנית להבטיח הכנסות של עובדים עצמאים בדומה להבטחה לשלם 80% מהמשכורות לשכירים, שהוגדרו בסך 2,500 ליש"ט לחודש. 
בשלב ראשון  -5 מיליון של בעלי עסקים, פרילנסרים ועובדי לא קבועים קיבלו  £ 94.25 ($ 112.59 ) לשבוע בהטבות ממשלתיות, ואת האפשרות לדחות תשלום מס עד השנה הבאה, אם הם לא היו מסוגלים לעבוד.
ראש הממשלה בוריס ג'ונסון הבטיח להציע "זוגיות של תמיכה" לכל העובדים בנאום בפני הפרלמנט. ההחלטה העריכה כי 1.7 מיליון עובדי עצמאים מתמודדים בירידה ברווחים בשל מגיפת קורונה. 
לשכות המסחר הבריטיות קראו לממשלה לעקוב אחר דנמרק ונורווגיה להבטיח הכנסות לעצמאים, אף כי אמצעי זה עלול להיות מסובך כאשר בעלי עסקים ופרילנסרים רבים הם בעלי הכנסה לא סדירה או גושית.
בעלי עסקים מתמודדים  עם בנקים המבקשים ערבויות אישיות - דרישות להחזיק רכוש או חיסכון - כדי לתת הלוואות מגובות ממשלתיות שנועדו לתמוך בעסקים במהלך המשבר. 
ציטוט מכריע : "אנו נעשה ככל יכולתנו כדי לתמוך בעצמאים, בדיוק כמו שאנחנו מחייבים את עצמנו לכל עובד מועסק במדינה זו," אמר ג'ונסון. 
 
עיקרים בסיוע לעסקים קטנים:
 
הלוואות 
הלוואה נוחה מקרן הפרעה עסקית קורונה (CBILS) משיכות יתר וצורות אחרות של תמיכה כספית של עד 5 מיליון £ לעסקים. 
 
קרן העתיד זמינה לעסקים חדשניים לצמיחה גבוהה. זה מכוון לחברות המסתמכות על השקעה במניות ואינן זכאיות לתוכניות תמיכה אחרות של הממשלה. ההלוואות ינועו בין 125,000 ליש"ט עד 5 מיליון ליש"ט. תוכלו לבדוק אם העסק שלכם מתאים כאן . 
 
יש גם הלוואות ומענקים של 750 מיליון ליש"ט העומדים לרשות חברות קטנות ובינוניות המתמקדות במחקר ופיתוח באמצעות Innovate UK . כ -550 מיליון ליש"ט ישמשו להגדלת התמיכה בלקוחות קיימים, ואילו 175,000 ליש"ט יהיו זמינים עבור 1,200 חברות שלא מקבלות מימון חדשני של בריטניה.
 
הלוואת  Bounce  זמינות עבור חברות קטנות ובינוניות, כי צריך לממן את הפיתוח במהירות במהלך ההתפרצות. ההלוואות נעות בין 2,000 ליש"ט ל 50,000 ליש"ט.
 
מענקים
קמעונאות, הקרן נגישה, ומספקת לעסקים זכאים עד £ 25,000 מהמועצה המקומית שלהם. למתאים לכך, .
 
אם אתה הבעלים של חברות קטנות ובינוניות שאינן בתחום הקמעונאי, האירוח או הפנאי, יתכן שאתה זכאי להגיש בקשה לקרן המענק לעסקים קטנים . מענק זה מעניק מענק במזומן חד פעמי בסך 10,000 ליש"ט לעסקים קטנים וכפריים באנגליה. 
 
אם אינך זכאי לאף אחד מהמענקים הללו, אתה יכול להגיש בקשה לקרן המענקים לשיקול דעת, שם תוכל לקבל מימון של עד 25,000 ליש"ט לעסק שלך.
 
קו עזרה לתמיכה עסקית ארצית
קו התמיכה העסקית  הוא מרכיב מרכזי במתן התמיכה העסקית של הממשלה. היא מספקת שילוט, תמיכה באבחון והדרכת שיפור עסקי להקמה, סטארטאפים ועסקים קיימים. השירות מספק מידע לאומי, שכל העסקים זקוקים לו, בתוספת מידע, הדרכה ושילוט לתמיכה מקומית.
 
יש שירות התקשרות חוזר המציע תמיכה מעמיקה יותר לעסקים שיש להם צרכים מיידיים או מורכבים או שעלולים להיות בסיכון. זה מנוהל על ידי צוות קטן של יועצים תומכים עסקיים מנוסים. הם מציעים עד 60 דקות תמיכה עסקית טלפונית בחינם, המותאמות לצרכים העסקיים האישיים.
 
עזרה מקומית לעסקים
הממשלה הקימה רשת של מרכזי צמיחה מקומיים, המצטרפים ומספקים תמיכה עסקית מקומית. אתה יכול למצוא את מרכז הצמיחה המקומי שלך באמצעות  מאתר מרכזי הצמיחה .
 
ישנם 38  מרכזי צמיחה  ברחבי הארץ, אחד לכל שותפות עסקית מקומית. אלה מהווים נקודת גישה מקומית אחת לכל התמיכה העסקית במגזר הציבורי והפרטי, למעשה "חזית" לתוכניות LEP ותמיכה כלכלית אחרת. הם מספקים תמיכה בחינם במגוון שאילתות, החל ממימון ועד Brexit.
 
שותפי מרכזי הצמיחה כוללים לשכות המסחר, איגוד העסקים הקטנים, בתי ספר לעסקים, אזורי ארגונים ובנקים.
 
תמיכה כספית
חברת הקמת הלוואות
חברת הלוואות Start Up הינה חברה בת של הבנק העסקי הבריטי ומממנת הלוואות של עד 25,000 ליש"ט.
אם יש לך רעיון עסקי  או שאתה סוחר פחות מ- 24 חודשים, אתה יכול להיות זכאי. אתה חייב להיות בן 18 פלוס, מבוסס בבריטניה ולהיות תושב בריטניה.
 
מקור זה זה גם מספק ייעוץ וחניכה. התוכנית תמכה עד כה בלמעלה מ 50,000 רעיונות עסקיים עם הלוואות בשווי של יותר מ -350 מיליון ליש"ט.
 
ה?ש?ק?ע?ה
ישנם מענקים אזוריים התומכים בצמיחה באמצעות השקעות הון ויצירת מקומות עבודה - מיקום יכול לשחק תפקיד מרכזי:
מיקום העסק שלך יכול להגדיל את הסיכוי שלך להבטיח מענק. אתה עשוי להיות זכאי לתמיכה אם אתה מקים עסק באזור מצוקה כלכלית, במיוחד אם מדובר באחד עם אבטלה גבוהה.
תמיכה מקומית (למשל שכר דירה מסובסד ותעריפים) זמינה לעיתים קרובות כדי לעודד עסקים קטנים להתחיל בתחומים מסוימים.
 
אימונים
רפורמות בחניכות בהובלת מעסיקים ממשיכות לשפר את איכות החניכות.
 
שירות החניכות הארצי  נותן עצות למעסיקים כיצד להעסיק חניך.
הממשלה הציגה שינויים במימון החניכות באפריל 2017, כאשר היטל החניכות החדש שולם כיום על ידי ארגונים עם חשבון שכר של מעל 3 מיליון ליש"ט בשנה.
בעלי חשבון שכר של פחות משלושה מיליון ליש"ט לא משלמים את ההיטל ובמקום זאת חולקים את עלות ההכשרה והערכת חניכיהם עם הממשלה - זה נקרא 'השקעה משותפת'. עסקים קטנים אלה משלמים 10% עבור עלות הכשרת החניכות והממשלה משלמת אז את 90% הנותרים, עד לרצועת המימון המקסימלית .
 
הקלות מס
הממשלה מציעה תמיכה לעסקים קטנים באמצעות מספר תוכניות להפחתת התחייבויות המס, כולל:
קצבת השקעה שנתית (AIA)
אם אתה צריך לקנות נכסים הניתנים לסיווג כמכונות ומכונות (למעט מכוניות), אתה יכול לתבוע הקלה במס על השווי המלא של פריטים אלה בשנה הראשונה לרכישה. הקריטריונים מחמירים, כך שכדאי לבדוק אם אתה זכאי וגם לזכור שאולי תצטרך לשלם מס אם תמכור את הפריט לאחר שתבע אותו. 
סכום ה- AIA עלה באופן זמני למיליון ליש"ט עד 31 בדצמבר 2020. 
 
קצבת הון
אם אתה קונה נכס העומד בקצבאות לשנה א ', אתה יכול לנכות את מלוא העלות מהרווחים שלך לפני מס וזה לא נחשב לקצבת ההשקעה השנתית שלך. אם אתה משתמש בציוד חיסכון באנרגיה - כמו מכוניות עם פליטת CO2 נמוכה - אתה יכול לתבוע "קצבאות הון משופרות".
 
הקלות מס בתעשייה היצירתית
 אם העסק שלך תורם לתעשייה היצירתית, אתה עשוי להיות זכאי לאחת משמונה הקלות מס בתאגידים המאפשרות לחברות לתבוע ניכוי גדול יותר, או, בנסיבות מסוימות, לתבוע זיכוי למס שיש לשלם בעת חישוב הרווחים החייבים במס שלך. גלה אם העסק שלך כשיר.
 
דמי עבודה
אתה יכול להפחית את חשבון הביטוח הלאומי שלך בסכום של עד 3,000 ליש"ט על ידי תביעה זו. אתה יכול לתבוע זאת בכל חודש כשאתה משלם את השכר, מה שאומר שלא צריך לשלם דמי ביטוח לאומי עד שתמלא סכום הקצבה שלך בסך 3,000 ליש"ט או שתסתיים שנת המס (המוקדם מביניהם). אינך יכול לתבוע אם יש לך עובד אחד בלבד.
 
הקלת יזמים
אם אתה מוכר את העסק שלך או כולו או חלקו, תוכנית זו מאפשרת לך לשלם רק 10% מס רווח הון על כל נכס זכאי.
 
תיבת פטנטים 
אם החברה שלך חייבת לשלם מס תאגיד ומרוויח מהמצאות פטנט, ייתכן שתוכל להחיל שיעור נמוך יותר של מס תאגיד על הרווחים שנצברו. רק פטנטים מסוימים זכאים, לכן כדאי לבדוק אם אתה כשיר.
 
זיכוי מס מו"פ 
הקלת המס למחקר ופיתוח (מו"פ) היא הקלה במס של החברה שיכולה להפחית את חשבון המס של החברה. זה מבוסס על כמה חברה מוציאה על מחקר ופיתוח ובודקת באופן ספציפי פרויקטים שמנסים לקדם מדע או טכנולוגיה. 
 
רקע מפתח : מספרם של הבריטים העובדים בעצמם עלה מ -3.3 מיליון בלבד בשנת 2001 לכ -5 מיליון בדצמבר 2019, כך לפי נתוני משרד הסטטיסטיקה הלאומי בבריטניה . לא כל אחד בקבוצה זו של 15% מכוח העבודה הוא יזם, או בעל עסק, עם חלק הולך וגדל של העצמאים העובדים לבד בעוד שחבילת ההכנסה הממוצעת היא רק £ 240 ($ 286) לשבוע, סביב 160 £ (191 $) ) פחות מהעובד השכיר הממוצע. מגיפת הנגיף המאיים מאיימת לדחוף את בריטניה למיתון חד ועובדים שבוחרים בגמישות של עבודה עצמית, או שמא מוכרחים לכך על ידי כלכלת האנרגיה והמעסיקים, הם מהפגיעים ביותר מבחינה כלכלית להשפעה של ירידה.