שני שליש מהעסקים באירופה יגדילו את ההשקעה

יום ד', 19 במאי 2021

 

 

  • העובדה שכ-67% מהעובדים מתוכננים לעבוד מרחוק מקנה חשיבות גדלה והולכת להחלטה באיזה לפטופים צריך להצטייד
  • תחום האבטחה זוכה להבלטה אף הוא בקרב 81% מהארגונים שרואים בו רכיב חשוב במערכות הניידות

 

Dynabook Europe (לשעבר טושיבה) חשפה את תוצאותיו של סקר חדש - The Hybrid Shift: Managing an increasingly remote workforce’ -שבוחן את עתיד העבודה מרחוק בעידן של אחרי הקורונה. על פי הסקר, 65% ממנהלי ה-ITמקבלי ההחלטות מדווחים על עלייה משמעותית בתקציבים שהועמדו לרשותם המהלך 2021 כדי שיוכלו להתמודד בהצלחה עם המגמות של עבודה מרחוק ועבודה היברידית כמו גם לתמיכה בהמשכיות העסקית.

המחקר שבוצע בשיתוף Walnut Unlimited, דגם למעלה מ-1000 מנהלי ITמקבלי החלטות בכירים בארגונים גדולים ובינוניים ברחבי אירופה, כשמטרתו להבין את סדרי העדיפיות בשנה הקרובה. בין הממצאים הבולטים: ב-76% מחברות השירותים הפיננסיות דווח על עלייה משמעותית בתקציבים שמוקצים לתחום ה-ITכמו גם 73% בחברות היצרניות בתעשייה. בתחום הקמעונאות דווחו רק 54% מהנשאלים על עלייה בתקציבים.

העבודה מרחוק תשאר עובדה

הזרז הבולט ביותר לגידול בתקציבים נובע משינו דפוסי העבודה ומיקומה. המחקר מגלה כי למעלה מ-67% מהמועסקים צפויים לעבוד מהבית או ממיקומים מרוחקים אחרים, לעומת 53% בעידן הטרום-קורונה. מהסקר עולה כי למעלה ממחצית הנשאלים (51%) יתעדפו את הסיוע לאנשי הצוות שיעבדו מרחוק. מדובר בעלייה של 29% שעלו מתוצאות סקר שנערך בשנת 2018. אבטחת תקשורת וכלים לשיתוף פעלה צויינו אף הם כחשובים לפרודוקטיביות המועסקים – 41% ממקבלי ההחלטות ב-ITדיווחו כי מדובר בהכרח לתמיכה בביצועי העובדים, בעוד 37% ציינו את ההדרכה לעובדים כמשתנה משמעותי.

עדיפיות עסקיות משתנות

המחקר מגלה כי עסקים באירופה ממשיכים לקדם ולתגבר את המהפך בתחומי הדיגיטל שקידמה הקורונה ולצייד את עצמם בתשתיות ITחזקות לטובת ההתמודדות עם עבודה מרחוק ועבודה היברידית. פתרונות ענן, כמו גם סיוע ITמרחוק, זכו לדירוגי התיעדוף הגבוהים ביותר לארגונים בכל הסקטורים.

תחומים נוספים בתיעדוף גבוה להשקעה כספית במהלך 2021 היו תשתיות הגנת סייבר (48%), הדרכות ITלעובדים (40%) וציוד עובדים במערכות מחשוב ניידות (37%). בהשוואה לחשיבות הטכנולוגיות לימי טרום קורונה, נראה לדוגמה ש- 77% מהארגונים רואים כעת את תוכנות האבטחה כחשובות יותר, בעוד 73% רואים את כלי השיתוף כמשמעותיים יותר. 70% אמרו כי תשתיות הענן חשובות ו-62% ציינו את המחשבים הניידים עם הכניסה לעידן החדש.

ניידים בביקוש

המחקר אף מציין את את הערך העולה של הלפטופים בעידן הפוסט-קורונה – 74% מהעסקים רואים כעת חשיבות רבה בהחלטות הכרוכות בהצטיידות במחשבים ניידים מאשר בעבר. כשני שליש מהארגונים (66%) מתכננים לשלב יותר לפטופים בתשתיות העבודה מרחוק בשנה הקרובה. לגבי התכונות הנדרשות מהלפטופים, הדגש מושם על אמצעי אבטחה עם 81% מהעסקים שרואים בכך רכיס חשוב ביותר בשיקולים לפני רכישת לפטופ. בדירוג אחר כך: קישוריות, ביצועים, חיי סוללה והתניידות.

?בשנה שעברה חל שינו בדרך בה אנו עובדים. מהמחקר שלנו עולה שהעסקים ברחבי אירופה נמצאים במירוץ להבטיח שתשתיות ה-ITשלהם עומדות בדרישות שעולות מהצורך בעבודה מרחוק או בעבודה היברידית?, אומר דמיאן ז'אום, נשיא GmbHDynabook Europe. ?כשם מצויידים בתקציבים מתוגברים העסקים מבינים כיום את החשיבות שיש לחומרה ולתוכנה המתאימים בשמירה על העובדים מאובטחים, מקושרים ופרודוקטיביים?.

להורדת הדו?ח המלא (באנגלית):

https://il.dynabook.com/secure/generic/toshibytes-researchreport1-the-hybrid-shift/