ממשלות ישראל וארה"ב ישקיעו יחד בטכנולוגיות ביטחון פנים

יום ד', 23 בפברואר 2022

המטרה אכיפת חוק כנגד פשעי סייבר, אבטחת תשתיות קריטיות, הגנת גבולות, ערים בטוחות ומאובטחות, כלי טיס בלתי מאוישים וטכנולוגיות נוספות לכוחות החירום וההצלה:

הקרן הדו-לאומית למו"פ של ישראל וארה"ב, קרן BIRD, קוראת לחברות טכנולוגיה ישראליות הפועלות בתחום ביטחון הפנים (Homeland Security) להגיש לה הצעות לפרויקטים משותפים של מחקר ופיתוח עם חברה אמריקאית. כל פרויקט מאושר יזכה למענק של עד מיליון דולר, עד 50% מתקציב הפרוייקט.

תכנית BIRD HLS  פועלת כבר שש שנים במסגרת ההסכם לשיתוף פעולה מדעי-טכנולוגי בנושאי ביטחון הפנים בין ממשלות ישראל וארצות הברית. התכנית היא יוזמה של המשרד לביטחון פנים הישראלי ושל המינהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת ((DHS S&T, ופועלת תחת ניהולה של קרן BIRDעל פי הצרכים ותחומי חדשנות שהוגדרו על-ידי שתי המדינות.

תכנית BIRD HLS  מכוונת לחברות ישראליות ואמריקאיות המפתחות מוצרים או שירותים לתחום ביטחון הפנים, או לחברות מתחומים אחרים שמעוניינות לפתח יישומים לתחום זה. הנהלת התכנית תבחר בחברות מישראל או מארה"ב שינהלו פרויקט משותף של מו"פ ומסחור עם חברה או אוניברסיטה או מוסד מחקר מוכר מהמדינה השנייה באחד התחומים הבאים: טכנולוגיות מתקדמות לשימוש כוחות החירום וההצלה, כגון מערכות שליטה ובקרה, ניתוח וידאו, תקשורת, חיישנים לבישים, איתור וזיהוי מפגעים מרחוק, ציוד מגן אישי וכד'אמצעים טכנולוגים לאכיפת חוק כנגד פשעי סייבראבטחת תשתיות קריטיות ומתקני ציבורערים בטוחות ומאובטחות;הגנת גבולות כולל ביטחון ימי, ביומטריה, מערכות סריקה ורובוטיקהומערכות אוויריות בלתי מאוישות (UAS).

ד"ר איתן יודילביץ', מנכ"ל קרן בירד, אמר: "אנו שמחים להכריז על הקול הקורא השביעי של תכנית BIRD HLS  שנועדה לקדם פיתוח טכנולוגיות חדשניות להבטחת שלום הציבור ונתמכת על-ידי המשרד לביטחון הפנים הישראלי והמשרד לביטחון המולדת האמריקאי. התוכנית מסייעת לחברות ישראליות ואמריקאיות בבניית שותפויות סינרגטיות ותומכת בהן לצמצום סיכונים בהבאת פתרונות חדשניים לשוק".

עד היום, אושרו במסגרת התכנית 14 פרויקטים בסכום כולל של כ-27 מיליון דולר. בוועד  המנהל של התכנית יושבים נציגי המינהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת ((DHS S&Tוהמדען הראשי של המשרד לביטחון פנים בישראל. החברות המתמודדות בתכנית יציגו את הפרוייקטים בפני נציגי המשרד לביטחון פנים ונציגי כוחות החירום וההצלה בישראל. הפרוייקטים יחשפו גם בפני הנציגים האחראים על החדשנות במשרד לביטחון המולדת של ארה"ב.

המועד האחרון להגשת הבקשות הינו 25 באפריל 2022.

עוד פרטים על התוכנית: https://www.birdf.com

אודות קרן בירד

קרן בירד / BIRD Foundation(Binational Industrial Research and Development) היא הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתיים ישראל-ארה"ב. הקרן פועלת לעידוד ולמימון שיתופי פעולה במחקר ופיתוח בין חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי הטכנולוגיה השונים. במהלך 44 שנות פעילותה אישרה הקרן תמיכה במעל ל-1000 פרויקטים.

קרן בירד תומכת בפרויקטים מבלי לקבל זכויות כלשהן בחברות השותפות בפרויקט. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים רק אם יש מכירות מתוצרי הפרויקט. המימון מהקרן מוגבל לעד 50% מתקציב הפרויקט, החל משלב המחקר והפיתוח ועד לשלבים הראשונים של המכירות והשיווק. הקרן גם משתתפת בסיכונים אך אינה דורשת תשלום במידה והפרויקט אינו מגיע לשלב המכירה.