הסדר ערבות לשכירות לקליק

יום א', 23 במאי 2021

 

אבשלום הרשקוביץ, שהביא לפריצת הליסינג לרכב בישראל, מביא עכשיו "ליסינג" לערבות הבנקאית. במקום ריתוק הכסף לבנקים – החברה תדאג להנפקת הערבות הבנקאית ללא צורך בפקדונות נגדיים, בתמורה לתשלום חודשי המהווה הוצאה מוכרת לצורכי מס

"יותר מארבעה מיליארד שקלים שוכרים ישראלים הפקידו כערבות בנקאית על שכירות של משרדים. חשבו איך סכום כזה יכול להתניע את המשק לאחר הקורונה", אומר איש העסקים אבשלום הרשקוביץ (למידע אודותיו בוויקיפדיה), מייסד ומנכ"ל אלבר לשעבר, שמחדש ומשבש שוב את השוק עם חברת הפינטק שהקים – RentSafeביחד עם נפתלי השקעות וגנדיר השקעות.

סכום זה , המקביל לתקציב השנתי של משרד הכלכלה, מחושב לפי דו"ח דן אנד ברדסטריט על 25 חברות הנדל"ן המניב הגדולות ביותר. לאור העובדה, ששוק הנדל"ן המניב גדול עוד יותר מאחזקותיהן, אפשר להניח שהכסף הכלוא בבנקים גדול בהרבה מארבעה מיליארד, ועשוי להגיע לשישה מיליארד ש"ח ואף יותר. דווקא היום, כשעסקים רבים מחפשים לגייס אשראי יקר לעסק, ייתכן והפתרון בכלל נמצא מתחת לאף שלהם ללא צורך בהעמסה על האובליגו.

רנטסייפ היא בעלת רישיון להענקת אשראי מימוני של רשות שוק ההון במשרד האוצר. החברה תעסוק בהעמדת ערבות בנקאית, כשירות לטובת אבטחת הסכמי שכירות ללא העמדת בטחונות וללא הפקדת מזומנים. במקום הערבות שמרתקת סכומים גדולים של העסק, משלם השוכר לרנטסייפ תשלום חודשי, המוכר כהוצאה לצורכי מס. במקביל מסייע השירות גם לבעל הנכס ולמשכיר להגדיל את אטרקטביות העסקה על-ידי הפחתת העול הכספי מהשוכר.

הרשקוביץ, שהביא לישראל את שיטת הליסינג לרכב, ששינתה לחלוטין את פני השוק העסקי ולימים הפרטי, מביא שיטה שהיא, למעשה, ליסינג לערבות הבנקאית של שוכרי המשרדים. "היום שוכרי משרדים מפקידים בבנק סכום גבוה, שלא מוחזר עד שמסתיים החוזה. זו פגיעה בנזילות קשה של העסק. בטח בימים בהם העסקים עוד מנסים להתאושש מהמכה הכלכלית של מגיפת הקורונה", אומר הרשקוביץ. "הפתרון שלנו, תשלום חודשי שמוכר למס, משחרר כספים רבים לשוכר, ולמעשה מפחית את עלויות העסקה והמעבר. זה מגדיל את הגמישות הפיננסית, ומפנה אשראי ומזומנים לצרכי העסק האמיתיים".

גם למשכירים ההצעה של רנטסייפ מעניקה ערך רב, אומר מנכ"ל רנטסייפ: " המשכיר זוכה ליתרון תחרותי על פני מתחרים שלו בשוק ההשכרה ע"י מתן הצעת ערך טובה לשוכרים וכמובן, פטור מהמעקב אחר חידושי הערבויות. החלופה שלנו נוחה לשוכרים, משמשת אותם לכל תקופת השכירות ומקלה על סגירת העסקה תוך שמירה על רמת הבטחונות. וכך, למעשה, השכירות כולה אטרקטיבית יותר גם לשוכר וגם למשכיר".

השותפים במיזם לצידו של בעל השליטה הרשקוביץ הם "גנדיר השקעות" בבעלות יהודית יובל רקנאטי ובניהול יונתן עירוני, לשעבר מנכ"ל בנק אינווסטק ויו"ר בנק ירושלים, ורו"ח חיים דביר, ו"נפתלי השקעות" בשליטת אודי רקנאטי ובניהול מאיר הדר.

 

לאתר רנטסייפ