הסכם קיבוצי חדש בסלקום - שותפות עם העובדים תמורת שקט

יום ב', 6 במאי 2019

שותפות עם העובדים באמצעות מתן אופציות תמורת תוספות שכר זו משמעות הסכם קיבוצי חדש בסלקום. (שותפי ההסכם בתמונה). במסגרת ההסכם הקיבוצי חדש, עובדי סלקום יקבלו אופציות נדיבות בתמורה לוויתור על   תוספות שכר, ולדעת ההנהלה החברה תחסוך 54 מיליון שקל ב-EBITDA בתקופת ההסכם

עוד מבטיחים  במקביל גם שכר ההנהלה יקוצץ.
הנהלת  חברת סלקום דיווחה כי ההסכם הוא יחד עם ההסתדרות לשנים 2019-2020.
במסגרת ההסכם לא תשולם תוספת שכר ב-2019, אך במקום זאת לעובדים יוענקו אופציות חסומות בסך 14 מיליון שקל אותן יוכלו לממש במועדים קרובים על פני 4 שנים. תוספת השכר לשנת 2020 תידחה בשנה ל-2021. במקרה שהחברה לא תגיע ליעדי רווחיות שקבעו הצדדים, התוספת תידחה שוב.
שני הצדדים מסיימים את המשבר עם הישג חלקי לכל צד.
נראה כי העובדים מכירים במצב הקשה של החברה ושל שוק הסלולר בכללותו ומסכימים לוויתורים מתוך תחושה של שותפות גורל עם החברה וחשש מפיטורים. 
כאשר הודיעה הנהלת החברה על פיצוץ ההסכם הקודם בשל הקושי שלה לעמוד בו, היא הבהירה כי אם לא יחול שינוי בהסכם, היא תיאלץ לפטר 250 עובדים. ואכן בהסכם החדש הוסר  איום הפיטורים לשנתיים הקרובות. תוספות השכר שנדחו מומרות באופציות, כך שנוצר מנגנון שמייצר לשני הצדדים תמריץ להשתפר.
במקביל לקיצוץ של 10% בשכר ההנהלה, גם שכרם של הדירקטורים יקוצץ ב-25%, וזאת עד שהעובדים יקבלו את תוספת השכר שאותה הסכימו לדחות.
יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד, טוען ש"מדובר בהישג פורץ דרך ובהוכחה נוספת לחשיבותה של העבודה המאורגנת ושל ההסתדרות להגן על העובדים ולשמור על חוסנה של החברה. ההסכם שנחתם הוא התשובה לכך שישנן דרכים אחרות, לעתים יצירתיות, להשאיר את העובדים המסורים במקום עבודתם ולאפשר להם להיות חלק פעיל בהחלמתה של החברה. אני מברך את יו"ר הוועד מיה יניב ומודה לכל מי שנטלו חלק ביישום הסכם זה ומאחל הצלחה לכל הצדדים".
יו"ר איגוד עובדי הסלולר, האינטרנט וההיי טק, יקי חלוצי, מסר: "העבודה המאורגנת בסלקום רושמת  הצלחה כבירה. הצלחנו לייתר את הצורך בפיטורי התייעלות ולהביא את העובדים כשותפים-משקיעים בעתיד החברה". 
יו"ר ועד עובדי קבוצת סלקום, מיה יניב, הצהירה כי  "באמצעות חשיבה עמוקה ויצירתית מחוץ לקופסה, הפכנו את המשבר שלנו להזדמנות אמיתית, בין היתר על-ידי החלפת תוספת השכר לשנת 2019 בחבילה הונית ומניעת פיטוריהם של מאות מעובדי קבוצה. אני מאמינה בלב שלם שגם העובדים צריכים ליהנות מעליית שוויה של סלקום בעתיד, וקבלת המניות הופכת אותם הלכה למעשה לחלק מבעלי הקבוצה ושותפים להצלחה. אלפי עובדי סלקום מביעים היום אמון מלא בעתידה".