קרן בירד חוגגת 1000 פרוייקטים

יום ה', 19 בדצמבר 2019

 

קרן בירד, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתי ישראל-ארה"ב, ערכה ארוע  הוקרה במרכז פרס לשלום ולחדשנות, בהשתתפותם של כ-150 אורחים. במסגרת הערב ציינה קרן בירד השקעה ב-1000 פרויקטים מאז הקמתה וכן את פרישתו של ד"ר פיל סינגרמן אשר כיהן כיו"ר משותף במועצת המנהלים של קרן בירד.

בין באי האירוע:ד"ר פיל סינגרמן מנהל בכיר לחדשנות ושירותי תעשיה במכון הלאומי לטכנולוגיה ותקנים של ארה"ב (NIST), אשר מסיים את תפקידו כיו"ר משותף במועצת המנהלים של קרן בירד, ג'ונתן שרייר, סגן שגריר ארה"ב בישראל, ד"ר איתן יודילביץ'מנכ"ל קרן בירד, ד"ר עמי אפלבום המדען הראשי ויו"ר רשות החדשנות, ד"ר ג'ונתן מרגוליס, סגן עוזר השר במשרד החוץ האמריקאי, אורנה ברי יזמית והמדענית הראשית לשעבר, יוסי ורדי יזם היי-טק, ד"ר גדעון פרידמן המדען הראשי במשרד האנרגיה, וד"ר גד פרישמן המדען הראשי במשרד לביטחון פנים.

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן בירד אמר: "אנו מסכמים שנה פרודוקטיבית ומוצלחת ביותר שבה אישרנו 27 פרויקטים במגוון תחומים.הקרן ממשיכה לתמוך בשיתופי פעולה משמעותיים בין חברות ישראליות ואמריקאיות אשר מצעידים את שתי המדינות קדימה. החזון האסטרטגי המשותף בין ישראל וארצות הברית ממשיך להוכיח את עצמו במציאות הטכנולוגית המשתנה ואנו גאים לקחת חלק במימושו".

במסגרת האירוע הציגו מנכ"לי חברות ישראליות את שיתופי הפעולה המוצלחים בהם תמכה קרן בירד.

ד"ר אייל זדיקרוב מנכ"ל insightec, אשר פיתחה מערכת בלתי פולשנית לטיפול ברעד ראשוני,חלק עם הנוכחים את התוכניות לעתיד החברה.

ד"ר שמרית פרקול-פינקל,  מנכ"לית econcrete, המייצרת בטון ידידותי לסביבה, הדגישה כי הקשר עם השותף האמריקאי הינו חזק וממשיך לתרום לצמיחת החברה,

נתן ברק, מנכ"ל mPrest, אשר פיתחה את מערכת השליטה והבקרה של "כיפת ברזל", ציין כי הערך המוסף אשר מביאה קרן בירד לפרויקטים הינו תו איכות משמעותי הן לישראלים והן לאמריקאים.

דוד יעיש, מנכ"ל Lingacom, הציג פרויקט לפיתוח מערכת סריקה ואבחון של משאיות לצרכים ביטחוניים.

אלברטו ווהנון מנהל מוצר בחברת Opgal, המפתחת מערכות הדמיה טרמיות לבטיחות במטוסים הדגיש את החשיבות של קרן בירד בפיתוח השותפות עם הצד האמריקאי ואמר כי הוא מקווה כי Opgalתמשיך לפתח את הטכנולוגיה החדשנית לזיהוי דליפות גז.