מדד הצרכים הגלובלי לעסקים קטנים בעולם המקוון

יום ה', 8 באוקטובר 2020
NYSE:FVRR) Fiverr) -  מפרסמת  את מדד הצרכים הגלובלי לעסקים קטנים למחצית השנייה לשנת 2020. האינדקס מדגיש את מגוון השירותים השונים שבעלי עסקים קטנים ציינו כשירותים שיסייעו להם להצליח בעולם המקוון. הרשימה הגלובלית, מבוססת על נתוני החיפוש והדאטה של Fiverr, וחושפת כי עסקים רבים מחפשים כלים ושירותים שיסייעו להם בדרכם לטרנספורמציה דיגיטלית.
 
שנת 2020 היא ללא ספק שנה מאתגרת במיוחד עבור עסקים קטנים, התפרצות מגפת הקורונה הביאה לסגר כלל עולמי שהוביל לסגירת עסקים רבים החל ממכוני כושר ועד למסעדות, מלונות ועסקי תיירות שונים. נוסף על האתגרים הרגילים העומדים בפני עסקים קטנים כמו התאמת השירותים אותם הם מספקים לצרכי הלקוח המשתנים, במהלך חצי השנה האחרונה עסקים רבים נאלצו לסגור את שעריהם ולהבין במהירות כיצד להעביר את פעילותם באופן מיטבי לרשת.
 
הילה קליין, סמנכ"לית התפעול ב  Fiverr מסרה: "הדרישה מעסקים קטנים להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע לטכנולוגיות והטרנדים העדכניים ביותר בכדי להישאר רלוונטיים בעיני לקוחותיהם קיימת תמיד ועל אחת כמה וכמה במצב הנוכחי בו העולם נמצא. בתקופה זו אנו רואים כי עסקים רבים מנסים  לשפר את הנוכחות הדיגיטלית שלהם על ידי שימוש בשירותי בניית אתרי סחר אלקטרוני, פיתוח אתרים ואפליקציות וקידום במנועי חיפוש ובמדיות החברתיות. הנתונים מצביעים על כך שהחיפושים אחר שירותים אלו הרקיעו שחקים. אנו רואים גם נתונים מעודדים ועלייה חדה בביקוש ליצירה של שמות חדשים עבור מותגים. המשמעות היא, שחברות חדשות רבות נוסדות בימים אלו למרות המצב. ל- Fiverr יכולת ייחודית לזהות את סוגי השירותים שעסקים קטנים זקוקים להם, ובמקביל לספק גישה לאנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים שיכולים לסייע."
 
אלו הם עשרת השירותים שאחוז הצמיחה עבורם גדל במהירות בראייה גלובלית בששת החודשים האחרונים
 
1.      ·         דרופשיפינג 
 
2.       ·         קידום Shopify  
 
3.       ·         עריכת סרטונים ליוטיוב 
 
4.       ·         מפתחי Front End
 
5.       ·         עיצוב חוויית משתמש 
 
6.       ·         קידום בפייסבוק 
 
7.       ·         עיצוב עמודי סושיאל מדיה
 
8.       ·         פיתוח אפליקציות
 
9.       ·         שירותי קופירייטינג לשמות מותגים 
 
10.   ·         שירות לקוחות 
 
שלושת השירותים עם הצמיחה הגדולה ביותר בישראל בחצי השנה האחרונה הם:
 
    דרופשיפינג – 110%
    פיתוח אתרים – 107%
    פיתוח אפליקציות  
 
הנתונים בישראל מצביעים על צמיחה משמעותית בביקוש לשירותי סחר מקוונים. שירותי איביי דרופשייפינג מובילים, לאחר מכן, שירותי פיתוח אתרים, ופיתוח אפליקציות באמצעות פלטפורמת  Flutter.  
 
שלושת השירותים בעלי שיעור הצמיחה הגבוהים ביותר בארה"ב בחצי השנה האחרונה הם:
 
·         סימני מסחר (Trademarks) – 104%)
·         סרטוני נדל"ן – 67%
·         שירות לקוחות – 53%
הנתונים בארה"ב מצביעים על עלייה חדה בהיקף השירותים הדיגיטליים המוצעים. עסקים רבים הרחיבו את מנעד השירותים העסקיים שהם מציעים. כמו כן, נרשמה עלייה בכמות העסקים החדשים שנפתחו בתקופה זו.