הנשיא ביידן יפעיל את הסוכנות הפדרלית לניהול חירום ואת המשמר הלאומי

יום א', 17 בינואר 2021

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

נוכח משבר הטיפול במגפת הקורונה ופיגור חמור בחיסונים:

הנשיא הנבחר ג'ו ביידן הודיע כי מיד עם תחילת כהונתו הרשמית הוא יפעיל את הסוכנות הפדרלית לניהול חירום ואת המשמר הלאומי כדי לסייע בחיסוני COVID-19 למיליוני אמריקאים.
בעת שהתווה את תוכנית ממשלו באירוע בווילמינגטון, דלאוור, אמר ביידן כי בראש סדר העדיפויות שלו כשיכנס לתפקידו  הוא לחסן אמריקאים כנגד הנגיף, מכיוון שהמגפה ממשיכה להשתולל ברחבי הארץ. בעבר הוא התחייב כי הממשל שלו ינהל 100 מיליון מנות חיסון מסוג COVID-19 במאה הימים הראשונים שלו בתפקיד. כאשר החיסונים הנוכחיים דורשים שתי זריקות, זה יכסה 50 מיליון אמריקאים.
 
הנשיא הנבחר אמר כי 100 מרפאות חיסונים במימון פדרלי יושקו בחודש הראשון לכהונתו, שמתחיל ביום רביעי. התוכנית קוראת גם לפרוס מרפאות ניידות באזורים עירוניים וכפריים שקשה להגיע אליהם. בתי מרקחת ברחבי הארץ ישמשו גם להפצת החיסון מכיוון שמספר האמריקאים הזכאים לקבל אותו מתרחב, אמר ביידן. זה יאפשר לאנשים להתחסן רק כמה קילומטרים מבתיהם ויאפשר להם לקבוע פגישות אלה בנוחיותם.
 
ביידן גם אמר כי יפעל לחוק ייצור ההגנה כדי "לייצר מקסימום ייצור חיסונים ואספקת חיסונים למדינה." צוות ביידן רמז בעבר להשתמש בחוק הייצור המלחמתי הזה, שמאפשר לנשיאים לחייב חברות לתעדף ייצור למטרות ביטחון לאומי.
 
הפעלת חוק ייצור ההגנה תגדיל את אספקת הציוד הדרוש המשמש לייצור ומסירת החיסון, אמר ביידן. חברות יונחו להכין הכל החל מציוד מגן אישי יותר ועד בקבוקונים להחזקת החיסונים למזרקים המשמשים להזרקת החיסונים. ביידן אמר במהלך נאומו כי הממשל שלו כבר עבד עם יצרנים ומציב אותם בתור מחייב כדי להתחיל בייצור.