פיתוח חדש: רובוט ׳קשוח׳ 4X4 למשימות אקסטרים

יום ה', 1 ביולי 2021

 

שיתוף פעולה בין שתי חברות רובוטיקה, Universal Robots  וחברת Robotnik, הביאה לפיתוח משותף: קובוט (רובוט שיתופי) מתנייד שמיועד למשימות אקסטרים ויכול לנוע באופן עצמאי בכל תנאי הקרקע כארבע שעות רציפות. היכולות המיוחדות נמצאות בעובדה שכל גלגל מצוייד במנוע משלו וכי ההספק של היחידה המתניידת עומד על 4800 וואט.

הקובוט החדש, RB-EKEN, יכול באמצעות הזרוע הרובוטית להרים משאות במשקל של עד 16 ק?ג ובאמצעות חלקו התחתון לגרור משאות עד למשקל של 300 ק?ג. ניתן לשלב בקובוט מגוון חיישנים, דוגמת מצלמות ליום וללילה, מערכת GPS, לייזרים שונים וכד?. בין השאר יכולה הזרוע של URלבצע מגוון משימות קדיחה, הרמה ומיקום, הברגה והרכבה.

המפתחים מייעדים את הקובוט ה?קרבי? למשימות ניטור ובקרה (דוגמת בגבולות), שימושים תעשייתיים בהם יש קושי לשילוב בני אדם בגלל נגישות, או המצאות חומרים רעילים וכד?, ולמשימות הובלה במבנים סגורים ובתנאי שטח.

לדברי זיו שדה, סמנכ?ל השיווק בחברת S-PAD, נציגת Universal Robotsבישראל, החידוש בקובוט הקשוח הוא בעובדה שמדובר בשילוב מנצח שמאפשר לגורמי התפעול לנהל מחדר הבקרה נוכחות מרחבית מגוונת ומענה לסוגיות שיש בהם אלמנטים של בטיחות ותנאי סביבה. ?בין אם מדובר בפעילות ברצפת ייצור מפעלית ובין אם בגדר הגבול, אנחנו רואים יותר ויותר פתיחות לשילוב של קובוטים עם עגלות רובוטיות שמאפשרות ניידות מקסימלית והרחבת טווח הפעילות של הקובוט?.

 

סרטון המחשה: https://youtu.be/r0A1QZTKI_c

 למידע נוסף: www.universal-robots.com