בסין מנסים להוזיל האינטרנט

יום א', 13 במאי 2018

כבר שש שנים ברציפות שעלויות האינטרנט בסין בירידה מתמדת, כך מדווחים אמצעי התקשורת המקומיים בסין. הפרסומים הרשמיים מדווחים שרק בשנה החולפת ירדו עלויות החיבור והשימוש באינטרנט בסין: ב-18% לחיבור פס רחב קבוע וב-25% לחיבור הנייד.

והמהירות? ממשיכה לעלות כבר 11 רבעונים רצופים – כך לפי מקורות רשמיים בסיןשמשבחים את מאמצי הממשלה לשיפור תשתיות האינטרנט.

ומה בפועל? אנשינו בשטח אינם חשים בשיפור, לא במהירות ולא במחיר. לדבריהם, עלות החבילה השנתית לא השתנתה משמעותית כבר כמה שנים ובנוסף, ספקי התקשורת הסיניים גם גובים תשלום נוסף על שימוש בשירותים הניידים מחוץ לפרובינציה שבה רשום כרטיס ה-SIM. מהירות הגלישה מפגרת שנות דור אחרי המהירות שבה אפשר לגלוש בכל בית קפה ממוצע בתל אביב.

ייתכן שמשקיעים בשיפור תשתיות בפריפריה, ויתכן שמערך הצנזורה הוא שיוצר האטה  משמעותית, אבל בפועל לא מרגישים שיפור במהירות או במחירי הגלישה, כך טוענים העובדים והלקוחות במשרדים השונים שלנו בסין. ואכן, כשמחפשים נתונים במקורות מחקר שאינם סיניים, מקבלים תמונה יותר מציאותית -

מהירות: סקר שערכו הבריטים ב- Cable.co.uk דירג את מהירות האינטרנט בסין במקום ה-134 בעולם, אחרי איראן ולפני מאוריטניה.

מחיר: איגוד הטלקומוניקציה הבינלאומי (ITU) דירג את מחיר האינטרנט הנייד בסין במקום ה-53 (מהנמוך לגבוה) מתוך 178 מדינות בעולם, ואת מחיר האינטרנט הנייח פס רחב בסין במקום ה-89 (מנמוך לגבוה) מתוך 182 מדינות בעולם. אין ספק שיש עוד מקום לשיפור.

לוח שנתי: כל אירועי המכירות באינטרנט הסיני 2018

חברת PHD China פרסמה לוח שנה שמופיעים בו כל אירועי המכירות הגדולים באינטרנט הסיני בשנת 2018. גם אם התחלתם כבר למכור באינטרנט הסיני, גם אם אתם עדיין בשלבי היערכות, וגם אם אתם בינתיים רק קונים לעצמכם - הלוח הזה הוא שימושי. ללוח המלא.