עוד צעד חמור במלחמה הכלכלית/ביטחונית בין ארצות הברית לסין

יום ה', 3 במאי 2018
עוד צעד חמור במלחמה הכלכלית/בטחונית בין ארצות הברית סין.
 
הפנטגון אוסר מכירת טלפוני ZTE  ו-Huawei, בכל בסיסי צבא ארה"ב
משרד הביטחון חושש כי הטלפונים מהווים איום ביטחוני על "כוח אדם, מידע ומשימה".
 
משרד ההגנה האמריקני אישר זאת לרשת - CNET .
 
האיסור מתבסס על האיום הביטחוני הפוטנציאלי שהפנטגון סבור שהטלפונים של החברות שבסיסן בסין עלול להציב. זהו המהלך האחרון בסנקציות מתמשכות על שתי החברות על ידי ממשלת ארה"ב, אשר חושדת כי הם יכולים להפיץ את הטלפונים שלהם ולהשתמש בהם כדי לרגל עבור הממשלה הסינית.
 
"התקני Huawei ו- ZTE עלולים להוות סיכון בלתי הולם לאנשי המחלקה, למידע ולמשימות", אמר דובר הפנטגון, דייב איסטבורן. "לאור מידע זה, זה לא יהיה זהיר להמשיך ולמכור אותם לאנשי הביטחון."
 
אנשי צבא ארה"ב עדיין רשאים לרכוש טלפונים ZTE ו- Huawei לשימוש אישי ממקומות אחרים, אם כי הפנטגון מחליט כעת האם לפרסם המלצה רחבה יותר על רכישת טלפונים על ידי שני המותגים, אמר איסטברן. הוא אמר כי סיבות ביטחוניות מנעו ממנו להיכנס להיבטים הטכניים של האיומים הפוטנציאליים.
 
בחודש פברואר, ראשי ה- CIA, ה- FBI והסוכנות לביטחון לאומי השתמשו בעדות הקונגרס כדי להזהיר את הצרכנים מפני רכישת טלפונים Huawei. הן Huawei ו- ZTE חזרו שוב ושוב על כך שהתקני הצרכנים שלהם אינם מהווים איום ביטחוני על ארה"ב.
 
בחודש שעבר הטילה מחלקת המסחר של ארה"ב "שלילת זכויות הייצוא" המתורגמת לאיסור על חברות אמריקאיות למכור  מוצרים ושירותים לחברות תקשורת שבסיסן בסין. Huawei היא גם כעת תחת חקירה של משרד המשפטים האמריקני  האם היא הפרה סנקציות ארה"ב נגד איראן.
 
לא Huawei ולא ZTE מיד הגיב לבקשה להעיר.