חברת התקשורת 8x8 בחרה באורקל כספקית תשתית הענן

יום ד', 3 ביוני 2020
חברת Oracle מדווחת  כי חברת (8x8 (NYSE: EGHT, פלטפורמה מובילה לשירותי תקשורת משולבים בענן, בחרה להשתמש בענן אורקל (OCI) להפעלת שרותי הווידאו המאובטחים שלה כמענה לגידול העצום במספר המשתמשים שהיא חווה מתחילת המשבר אשר הגיע ליותר מ-20 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם מדי חודש. 
 
כידוע עתה, שיחות ועידה באמצעות וידאו הפכו לדרך התקשורת הסטנדרטית בתקופה קריטית זו. 8x8 העבירה את שירות הפגישות המקוון שלה מ-AWS ל-Oracle והשיגה שיפור ביצועים משמעותיים - עם גידול של יותר מ-25% בביצועים בהשוואה ל-AWS - וחיסכון של מעל מ-80% בעלויות הרשת (outbound).
 
הביקוש לטכנולוגיה המאפשרת לארגונים ברחבי העולם להישאר מחוברים הביא לגידול עצום בהיקף שיחות הווידאו בחודשים האחרונים, בתחומים כמו עבודה מרחוק ועבודה מול לקוחות, למידה מרחוק ושירותי רפואה מקוונים. בין הארגונים המסתמכים על שרותי הוידאו  של 8x8 במהלך המשבר הנוכחי ניתן למנות את WeSchool באיטליה, Every Child Pediatrics ו-Retreat Behavioral Health בארה"ב ו-Bionical Solutions בבריטניה. 
 
על מנת לתמוך בשינוי המהיר בצורת העבודה של עסקים, ארגונים, ספקי שירותי רפואה ועובדי הוראה, נדרשה פלטפורמת מפגשי הווידאו של 8x8 לגדול במהירות בתקופה בה הרחיבה 8x8 את היצע השירותים והנוכחות הגלובלית שלה צרכו לקוחותיה כמות אדירה של רוחב פס ומשאבי מחשוב, אשר עלתה על 1.5 פטה-בייט של תעבורת רשת יוצאת מדי יום. 
 
צוין כי המעבר לענן של אורקל מאפשר ל-8x8 יכולת גדילה, ביצועים טובים יותר וזמני שיהוי נמוכים ברשת ואת היכולת להתמקד במתן שירות למיליוני משתמשי קצה. אף על פי שהביצועים מהווים גורם קריטי בצמיחה, גם הצמצום המשמעותי בהוצאות על שירותי מחשוב ורשת חשוב לא פחות. ענן אורקל היה חסכוני מ-AWS באופן ניכר בכל האספקטים החיוניים ל-8x8 – מיחשוב, תעבורה ברשת ואחסון.
 
"אנו גאים לעזור לעסקים, לארגונים, לעובדי הוראה ולרופאים להישאר מחוברים בתקופה מאתגרת זו", אמר ויק ורמה (Vik Verma), מנכ"ל 8x8. "לאור הגידול העצום בביקוש לפלטפורמת הווידאו המקוונת שלנו היינו זקוקים לשותף עם שיוכל לגדול (scale) יחד איתנו במהירות ותוך יעילות כלכלית. ענן אורקל מספק את שירותי האבטחה המובילים בענף, עם פריסה גלובלית ורמת תמיכה ללא תחרות, בשילוב עם מחיר וביצועים יוצאי דופן להם אנו זקוקים כעת ובעתיד". ורמה הוסיף וציין כי בבחירה באורקל קיים ערך מוסף והוא ההזדמנות לפרוץ לשווקים נוספים עם Oracle Cloud Marketplace.
 
"בתקופה בה העולם מגדיר מחדש את האופן בו אנו מתקשרים, הפכו שיחות הווידאו לשירות קריטי ולאחד מתחומי הפעילות שלנו הצומחים במהירות הגבוהה ביותר", אמר קליי מגוירק (Clay Magouyrk), סגן נשיא לפיתוח בענן אורקל. "OCI, הענן של אורקל מהדור השני (Gen 2) מספק את הפלטפורמה הנכונה עבור יישומים הצורכים משאבים באינטנסיביות, כמו שיחות וידאו ושירותי סטרימינג, במחיר המסיר חסמים לגדילה ומאפשר ל-8x8 להאיץ את הצירוף של משתמשי קצה רבים יותר. אנו נרגשים מן ההצטרפות של 8x8 ל-Oracle Cloud Marketplace, המאפשר ללקוחות הארגוניים שלנו גישה קלה לשירות שיחות הווידאו שלה".