סיסקו מאמצת חברה ישראלית

יום א', 2 בפברואר 2020

סיסקו מאמצת חברה ישראלית 

אלגוסק (Algosec) הישראלית חתמה על הסכם אסטרטגי עם סיסקו לפיו מוצרי חברת הסייבר הישראלית ישווקו ללקוחות סיסקו כחלק ממערך שיווק המוצרים הרשמי שלה; 
 
באלקוסק מאמינים כי ההסכם צפוי להכניס לחברה האמריקאית כ?100 מיליון דולר על פני ארבע שנים
 
במקביל אלגוסק דיווחה על תוצאות שיא ב?2019 והכנסותיה בשנה זו עמדו על כ?100 מיליון דולר אם כי נמסר כי החברה מתכנת לפטר עשרות עובדים.
אלגוסק מתמחה בכך שמוצריה מבצעים אוטומציה של תהליכים לניהול של אבטחת מידע. החברה הוקמה ב?2003 על ידי בראון, מעסיקה היום 365 עובדים, ולאורך כל שנותיה עיקר המימון שלה הגיע מפעילותה השוטפת ולא מגיוסי הון.
שכן, לאחר שב?2018 גייסה החברה לראשונה הון חיצוני של 36 מיליון דולר מ?Claridge IL, שותפות ההשקעות בין משפחת ברונפמן ו?CDPQ, מרבית הכסף שימשה לרכישת מניות של עובדים ומנהלים ולא הוזרמה לחברה. 
 
במסגרת ההסכם הודיעה סיסקו שמוצרי אלגוסק ישווקו כחלק ממערך שיווק המוצרים הרשמי שלה דרך מערכת המחירון הגלובלי (Global Price List). בעזרת מערכת זו משווקת סיסקו את מוצריה לעשרות אלפי לקוחות ברחבי העולם, עם מחזור פעילות שנתי של יותר מ?50 מיליארד דולר.
 
בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל ומייסד אלגוסק יובל בראון כי מדובר בהסכם שאף חברה ישראלית, או אפילו אמריקאית, לא חתמה כמוהו. לדבריו, "אנחנו היחידים שיהיו חלק מהמחירון הגלובלי של החברה".