שיטפון הצילו - ואיך לחסום

יום א', 16 ביוני 2019

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

הבחירות ש(שוב) בפתח כבר מציפות אותנו בסמארטפון, בסקרים, הצעות לצ'טים, בלופים לסוגיהם, חברים חדשים שלא ידענו על קיומם, הזמנות לאירועים שלא ברור אם ולמה מתקיימים, האקרים מזדמנים וחברות פרסום שנדבקות לכל אלה.

השטפון הזה מגיע אלינו בכל הצינורות: במייל לסוגיו, בפסייסבוק, בווטאס אפ, במסרי SMS ועוד ועוד.

לנוכח ההכרח החיוני לבלום שטפון זה המלא בפייק ניוז, פיתויים, השמצות, הצעות, ומשאלי רשת  - אנו מעמידים לרשות הציבור הרחב את נסיוננו בחסימת הצרות הללו.
 
חסימות במייל:
אחת ההטרדות הנפוצות ביותר היא השיטפון של מיילים מעשרות מוסדות, ארגונים, מפלגות ועסקים.
כדי לחסום תחום זה: היכנס למייל של הגוף/האדם אותו אתה רוצה לחסום, לחץ ליד חץ על 3 נקודות משמאל לשם האדם או הגוף שאתה רוצה לחסום. יפתח חלון -> חסום
 
ווטסאפ:
החסימה: לחץ על שלוש נקודות  אנכיות משמאל למעלה->הגדרות->חשבון->פרטיות->אנשי קשר חסומים-> אייקון + מצד שמאל למעלה->הוספת שם 
 
פייסבוק:

חסימה בפייסבוק מונעת מהאדם החסום לראות דברים שאתם מפרסמים או להגיב לכם.  אך ניתן בקלות לראות מי חסום אצל מי. ישנם לא מעט אנשי ציבור ובעיקר פוליטיקאים שמרשים לעצמם לחסום ביקורת בדרך זו.  חסימה בפייסבוק יכולה להתבצע באפליקציה או באתר.

באפליקציה בסמארטפון: להקיש על איקון שלושה קווים בחלק העליון->הגדרות ופרטיות->הגדרות->פרטיות->חסימה-הקישו על הוסף לרשימת החסומים תתבקשו להוסיף שם או מייל.

באתר: הקליקו על אייקון המשולש בפינה השמאלית העליונה של התצוגה והיכנסו להגדרות

->בחלק הימני בחרו חסימה->רישמו את שמו של מי שתרצו לחסום->ליחצו על חסום

 

SMS

הדרך לחסימה:  פתח אפליקצית Massages->לחיצה ארוכה על ההודעה שרוצה לחסום ->לחיצה על עיגול דמוי הגה משמאל למעלה ->נפתח חלון אישור 

 

טוויטר:

החסימה קלה למדי לעומת כל שירות אחר,  האינטראקציה בטוויטר היא פומבית וחשופה לכל, ומכאן גם הסיכונים שצוינו לעיל. לכן, דאגה החברה להנגיש את כלי החסימה.

באתר טוויטר אפשר לחסום בשתי דרכים. הראשונה: הקליקו על שם הפרופיל->הקליקו על אייקון שלוש נקודות->השתק או חסום; השנייה: מתוך הציוץ הקליקו על האייקון מצד שמאל שלו->וחסום פרופיל.

 

עצירת מתקפות הטלפון: 

כדי לחסום את המתקשרים  ללא הפסקה והמטרידים עם פרסומות או בנושאים אישיים, כך תוכלו להפסיק את ההטרדות. ביומן השיחות של המכשיר הגיעו לשיחות נכנסות -> חפשו את המספר שאותו אתם רוצים לחסום והקליקו עליו -> בחלון שנפתח הקליקו על עוד -> בתפריט הקליקו על חסימה/ביטול של מספר.

ומשהו ספציפי לגבי  חיזורי הבחירות:

למשתמשי אנדרואיד: כדי להפעיל את הסינון, פתחו את אפליקציית ההודעות במכשיר והיכנסו לתפריט ההגדרות. משם בוחרים את האפשרות "Spam Filter" או "הגדרות הספאם", ולחצו על הכפתור "Add to Spam Phrases" – "הוסף ביטויים לסינון" או "מילות הספאם"

כעת אתם יכולים לבחור אלו מילים או ביטויים אתם רוצים לחסום, ומאותו רגע כל הודעה שכוללת את אותם המילים- תחסם אוטומטית ולא תגיע אליכם. מספר מילים בסיסיות להתחלת הרשימה: "ממשלה", "בחירות", "הצביעו", "קלפי", "ימין", "שמאל",  ועוד מגוון.

אין הגבלה של מספר המילים שאפשר לסנן, אך אל תחסמו בטעות גם מילים חשובות...