זהירות אמזון מתחרה בך

יום א', 3 במאי 2020
 
ג'ף בזוס נקרא להתייצב בפני ועדת שופטת של בית הנבחרים האמריקאי בחשדות על כך שחברה שלו עלולה לכסות ולהצהיר באי דיוקים על נוהליה העסקיים. במרכז הדיון עומד דו"ח מ-23 באפריל בו מפורט כיצד אמזון משתמשת  בנתונים מהמוכרים צד שלישי כדי לפתח ולמכור מוצרים משלה .  
בקשת הוועדה, שנשלחה במכתב בונה על החקירה הנוכחית שלה בנושא "תפקידה של אמזון בשוק הדיגיטלי". בעוד שהיא מצפה שבזוס יסכים להופיע בכוחות עצמו, הקבוצה שומרת לעצמה "את הזכות לפנות להליך חובה להופעה במידת הצורך."
 
על פי  הדיווח בוול סטריט ג'ורנל , הנתונים שאספה אמזון סייעו לחברה לקבוע תמחור, לקבוע אילו תכונות לשלב במוצריה ולהחליט אם בכלל כדאי להסתבך בקטגוריית מוצרים. העיתון מסר כי הוא שוחח עם "יותר מעשרים עובדים לשעבר בעסקי המותג הפרטי של אמזון" בנוסף לבדיקת מסמכים שפורטו על הנוהג. 
 
בינתיים בזוס מודה בעלייה במכירות באמזון, אך  טועןת כי עלויות וירוסים מסוג coronavirus לחברה עשויות להגיע ל -4 מיליארד דולר.
 
"אם נכונות  הטענות על העתקת מוצרים הרי הן הללו סותרות עדות קודמת ותגובות בכתב שהגישה אמזון לוועדה", כתבה הועדת השופטת הבית במכתבה לבזוס. 
"לדוגמא, בשימוענו ב- 16 ביולי 2019, הנציגה פרמילה ג'איפאל שאלה על השימוש של אמזון בנתוני מוכרים של צדג ', ונאט סאטון, היועץ המשפטי  של אמזון, השיב כי 'איננו משתמשים בנתוני מוכרים כלשהם כדי להתחרות בהם."
נציג אמזון הכחיש את הטענות שהושמעו בדו"ח הג'ורנל על גניבת מידע, אך אמר כי החברה "מתייחסת ברצינות רבה להאשמות אלה" ופתחה בחקירה פנימית. 
"אנו אוסרים בהחלט על עובדים להשתמש בנתונים שאינם פומביים וספציפיים של מכירות  כדי לקבוע