כתב יד שהופך לפונט במחשב

יום ג', 12 בפברואר 2019

 

פיתוח חדש של מיקרוסופט הופך את כתב היד שלנו לפונט

ענקית התוכנה פיתחה יישום חינמי מבוקש מאד שמאפשר להקליט כתיבת יד ולהפוך אותה לגופן. הוא מצריך לפטופ עם מסך מגע שתומך בעט, אך פועל היטב וזמין גם בישראל

יש אומרים כי ההקלדה במחשב ובסמארטפון תהיה תמיד פחות אישית מכתיבה בעט או עיפרון; המכשירים משתמשים בפונטים אחידים, בעוד כתב היד ייחודי לבעליו. מיקרוסופט מנסה לשנות זאת, באמצעות פיתוח אפליקציית Font Maker, שיודעת להפוך את כתב היד שלכם לפונט.

היא חינמית וזמינה גם למשתמשים בישראל; כדי להקליט ולשלב את כתב היד, יהיה עליכם להשתמש במחשב בעל סטיילוס, או חיבור לעט חיצוני כשל מעבדים גרפיים.

הכל פועל כאשר כותבים את האותיות על המסך בעזרת סטיילוס. 

הכרזת מיקרוסופט: השתמש בעט כדי ליצור גופן מותאם אישית בהתבסס על הניואנסים של כתב היד שלך. התקן את הגופנים שאתה יוצר כדי להוסיף מגע אישי לכל מה שאתה עושה.

האפליקציה פועלת היטב, וכוללת מספר שלבים של לימוד האותיות - כתיבה של כל אות בנפרד, כתיבת שלושה משפטים קצרים, וכתיבה חופשית בעמוד כדי לקבוע את גודל האותיות, והמרווח שבין אות לאות ומילה למילה. לאחר הזנת כתב היד שלכם, אפשר להיכנס לחלון הגופנים של ווינדוס ולהוסיף לו את הגופן שיצרתם.

בינתיים תומכת האפליקציה רק באנגלית. ענקית התוכנה עדיין לא הודיעה על מועדי תחילת תמיכה בשפות נוספות. ואולם, ישראלים רבים כותבים באנגלית במסגרת עבודתם - ויוכלו להוסיף כך עוד קצת אופי לכתביהם.

ועוד ממיקרוסופט:

החברה משיקה פלטפורמת בוטים רפואיים שפותחה בישראל

מיקרוסופט יוצאת מתחרות ההפעלה הקולית, וקורטנה תשולב במתחריה

ורשמית: מיקרוסופט תפסיק לתמוך בווינדוס 7 בעוד שנה.