חברת האגטק הישראלית AgroScout בכנס אורקל

יום ש', 14 בספטמבר 2019

                                        

הסטארטאפ הישראלי AgroScout  זכה בהזדמנות להציג בכנס המחשוב הגדול בעולם, Oracle OpenWorld, אירוע הדגל של אורקל העולמית. בכנס, ב-16 בספטמבר בסן פרנסיסקו, משתתפים מעל 60 אלף איש, רבים מהם ממאגר הלקוחות הגלובלי העצום של אורקל מרחבי העולם.

AgroScout  פיתחה טכנולוגיה לזיהוי מוקדם של מזיקים ומחלות בגידולי שדה באמצעות טכנולוגיות  AI (ראייה ממוחשבת) ורחפנים מסחריים. המשתמשים בתשתית הענן של אורקל, ובטכנולוגיות נוספות של אורקל בהן: מעבד גרפי GPU, בענן אורקל, שירות הקוברנטיס, ופונקציות נוספות.

במהלך הופעתו בכנס, יסביר מנכ"ל החברה שימחה שור כיצד החברה ממנפת טכנולוגיות בענן אורקל כדי לייצר חדשנות, בתחום שבו חקלאים מאבדים 20% עד 40% מהיבולים בגלל מחלות ומזיקים בשדה. החברה אוספת דאטה מרחפן מסחרי או קטן המוטס באופן אוטונומי מעל השדה, מעלה אותו לענן אורקל ומייצרת תובנות לביצוע לחוואים. המעבר לענן אורקל סייע לחברה להרחיב את מגוון הגידולים המטופלים ואת הנגישות למגדלים קטנים ובינוניים במקומות שונים בעולם.

AgroScoutעברה לענן אורקל לאחר כמה פיילוטים (POCs) מוצלחים, בהם זיהתה יתרונות טכנולוגיים מהותיים וגם פערים ברמת המחיר. מדובר במעבר לסביבת ענן אחת, כאשר לפני כן עבדה אגרוסקאוט על מספר עננים, בהם של AWS.

אגרוסקאוט הינה סטארטאפ בתחום החקלאות המדייקת, אשר בין משקיעיה עד כה קבוצת Trendlines, רשות החדשנות ומשקיעים פרטים. המערכת שפיתחה אגרוסקאוט מאפשרת למגדלים מרחבי העולם לקבל תמונות מהשדות ולנתח אותן. מרבית התמונות של המערכת מצולמות ע"י רחפנים מסחריים קטנים, ולאחר מכן מתבצע זיהוי בעזרת התוכנה וטכנולוגיית Deep Learningעל גבי המעבד הגרפי (GPU) בענן, כאשר החקלאי מקבל משוב בנוגע למחלות ומזיקים בשדה שלו. זיהוי מוקדם וממוקד מאפשר למגדל לטייב את הטיפול ובכך להגדיל את היבול ולשפר את איכותו תוך שימוש יעיל יותר בחומרי הדברה. החברהנמצאתכיום בשלבי שיווק של המוצר הראשון בצפון אמריקה ובעיצומו של סבב גיוס. בנוסף, לאחרונה זכתה החברה בפרס תחרות סטארטאפים בתחום האגרו-טק של משרד החקלאות.

לדברישימחה שור, מנכ"ל AgroScout, בימים אלו החברה משלימה סבב גיוס ומאפשרת גם לציבור הרחב להשתתף דרך הקמפיין גיוס המונים המתנהל ב- ExitValley.

אסף סובול, מנהל פיתוח עסקי באורקל ישראל: "כנס Oracle Open Worldהוא הזדמנות מצוינת עבור יזמים לפגוש לקוחות פוטנציאלים וגם להציג את סיפורם בפני קהל טכנולוגי מכל העולם. אני מודה ל-AgroScoutעל האמון בתשתית הענן של אורקל, נמשיך להיות מנוע לצמיחה של סטארטאפים מישראל".

כנס Oracle OpenWorld, הכנס השנתי של אורקל העולמית, מציג כמדי שנה את המתווה האסטרטגי של אורקל ומפת הדרכים שלה לשנה הקרובה, הכרזות והודעות שונות על ידי קברניטי החברה – לארי אליסון, צפרה כץ ומארק הרד, וכן הרצאות של מנהלי חברות גלובליות רבות– לקוחות או שותפי אורקל, שיציגו מקרי מבחן בארגונים שלהם כמשתמשים בטכנולוגיות אורקל.

המשלחת הישראלית לכנס, שבראשה עומד עוזי נבון מנכ"ל אורקל ישראל, כוללת נציגים של ארגונים גדולים, סטארט-אפים, יצרני תוכנה ושותפים עסקיים – כולם משתמשים בטכנולוגיות אורקל, ממגוון סקטורים במשק – בהם נציגים של חברת אחסון המידע אקסנהAxxana) ) שישתתפו בכנס, ונציגי חברת קלטורה שחתמה בשבוע שעבר על הסכם אסטרטגי עם אורקל במסגרתו תטמיע אורקל במוצריה את כלי הווידאו המתקדמים של קלטורה.

חברות נוספות שנציגיהן יגיעו לכנס: אמדוקס, AuraPlayer, Moovit, Outbrain, אורבוטק, Wix, Mellanox, Taboola, SCADAfence, הראל ביטוח, ויזה כאל, אלקטרה, KLA, ,Analytical Factor , Infindat, רפאל, מלמ-שכר, Credorax, WhiteSource, יעל תוכנה, Kaltura, Root Networks, אמת מחשוב, InterServe-מקבוצת אמת מחשוב ואחרים.

אתר: https://agro-scout.com/

סרטון:https://youtu.be/LiOa6gox_eA

https://www.youtube.com/watch?v=seS3H6LRlSs