שיתוף פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות במשק האנרגיה.

יום ה', 18 באפריל 2019
 
במפגש בכירי ענף האנרגיה עם לשכת המסחר ישראל-אמריקה הוצגו יעדי פיתוח מקורות האנרגיה בשנים הקרובות
 
הוצגו אבני היסוד שמרכיבות את המדיניות לשנים הקרובות:
 
הפסקת השימוש בפחם לייצור חשמל עד לשנת 2030 לכל המאוחר. הדבר אפשרי טכנולוגית ויעיל כלכלית. אפשרי לביצוע באמצעות הסבת תחנות פחם לגז טבעי, סגירת תחנות פחמיות ושמירה רק לחירום והקמת אמצעי ייצור חליפים. כבר היום הפחם שהיווה 60% מתמהיל האנרגיה בעשור האחרון ירד ל-28-29%. בשנת 2022 יירד לפחות מ-15% והמטרה להוריד אותו ל-0. הפחם מזהם יותר ופולט הרבה יותר CO2. לכן המטרה היא כמה שיותר אנרגיות מתחדשות, אפס פחם וכל השאר גז.
 
התעשיה- המטרה לחבר את כל התעשיה הישראלית לגז טבעי ולהפסיק את השימוש בדלקים מזהמים בתעשייה. 70% מהשימוש באנרגיה בתעשייה בישראל היא בגז טבעי, אבל כשמסתכלים על המפעלים, אנחנו רחוקים מלהיות שם.
 
תחבורה- בתוך 12 שנה כל כלי הרכב החדשים בישראל יהיו מבוססים על חשמל, או גז טבעי ברכבים כבדים. לישראל יש את כל הסיבות להיות מדינה מובילה בזה: בישראל החשמל זול, יש דלקים מאוד יקרים עקב המיסוי, אין ייצור בנזין וסולר מקומי- הכל מיובא, החשמל בעוד 10 שנים יהיה מאוד נקי, אנחנו מדינה קטנה שחובבת טכנולוגיה, עם מיסים מאוד גבוהים על רכב אז ניתן לתת הנחות גדולות על החשמל. יש את כל התנאים להצלחה, והמשרד עובד על כך.
מעבר ליעדי 2030, המשרד בעיצומו של הליך תחרותי להבאת חברות זרות ולפתח עוד מאגרים.
 
עודד רוז, מנכ"ל לשכת מסחר ישראל-אמריקה: "יש מקום רב לפעילות של חברות ישראליות ואמריקאיות בהפיכת משק האנרגיה הישראלי לנקי יותר ולכזה הנשען על אנרגיות חלופיות."