שיתופי ענן בין אורקל למיקרוסופט

יום ב', 23 במרץ 2020
 
בימים אלה  אורקל ומיקרוסופט מרחיבים את שיתוף הפעולה בענן עם מיקום חדש בין "קשרי עננים" באמסטרדם. אלה חדשות טובות עבור העסקים המקומיים הרבים המסתמכים על תוכנה משתי החברות. הקישור החדש באמסטרדם יאפשר לעסקים אלה לשתף נתונים על פני יישומים הפועלים ב- Microsoft Azure ו- Oracle Cloud.
ושתפ זה מתרחב. המתקן באמסטרדם - מוקד מרכז נתונים אסטרטגי לאירופה - מצטרף לאזורים מקושרים שכבר פועלים בטורונטו; אשברן, וירג'יניה; ולונדון, והיא חלק משיתופי פעולה רחבים יותר של אורקל ומיקרוסופט עם יכולת פעולה הדדית שהוכרזה בשנה שעברה.
 
מטרת שיתוף הפעולה הכולל היא להקל על עסקים מגדלים שונים להעביר את עומסי העבודה הקיימים שלהם לענן המתאים ביותר לצרכים הספציפיים של יישום. לדוגמה, לקוח ארגוני עשוי לרצות להריץ יישום קריטי למשימה בשירותים מבוססי Azure או Azure IoT ב- Microsoft Azure המחוברים למסד הנתונים האוטונומי של Oracle או Exadata ב- Oracle Cloud Infrastructure. או שהם עשויים לרצות שיישומים הקשורים למיקרוסופט ו-Oracle הקשורים לתקשורת יתקשרו בענן באמצעות חיבור אחסון אחר.
 
צוין כי השיתוף בין שתי חברות הענק  ב- Oracle Cloud - Microsoft Azure מליח ועונה על הדרישה  לספק פתרונות ללקוחותיהן המאפשרים להם לשפר דרמטית את ביצועי הייצור.