התחזית - שילוב מוגבר של מחשוב ואוטומציה במערכי הלוגיסטיקה

יום ד', 4 בדצמבר 2019

תחזיות לרשתות אספקה ??ברחבי העולם בשנת 2020

הגידול העצום בסחר האלקטרוני ובסחר העולמי בכלל מציב אתגרים  גדולים בפני ענף הלוגיסטיקה והמחשוב הקשור אליו.

שרשרת האספקה ??הפכה לנשק תחרותי בכלכלה המודרנית הדיגיטלית.

העיתונות המקצועית מנתחת בהרחבה לקראת השנה החדשה את האתגרים בתחום הענק של שרשרת האספקה.

הכל מסכימים כי שרשרת האספקה ??ממשיכה לעבור רמות שינוי כמעט ללא תחרות. המדדים הישנים יותר - פרודוקטיביות, איכות ושירות - עדיין חלים, אך כעת אנו רואים שהטרנספורמציה הדיגיטלית עומדת לשנות את הכל.

שרשרת האספקה ??הפכה יותר ויותר לפונקציה קריטית עבור חברות הרוצות לממש את שאיפותיהן העסקיות והיא מהווה נשק תחרותי בכלכלה הדיגיטלית המודרנית. שיטות שרשרת אספקה ??מתקדמות יכולות לתמוך בגישות עסקיות אפקטיביות ויעילות יותר וכן במודלים עסקיים חדשים המתורגמים ישירות לביצועים עסקיים מוחשיים ומדידים.

מדי שנה מערכת IDC Manufacturing Insights  מספקת ליצרנים וקמעונאים את עשרת התחזיות והנוהגים הבסיסיים ביותר שאנו צופים שישפיעו על השקעות ה- IT  ברשת האספקה ??בשנת 2020 ואילך. השנה השנייה ברציפות, טרנספורמציה דיגיטלית הייתה ותהייה הנושא  העיקרי בתחזיות שרשרת האספקה ??העולמית לשנת 2020:

הערכות ותחזית 1: לקראת 2021, מחצית מכל רשתות האספקה ??הייצוריות ישקיעו בעמידות בשרשרת האספקה ??ובבינה מלאכותית (AI) משולבת, וכתוצאה מכך צפוי שיפור בפריון של 15%.

תחזית 2: חברות יקדישו 35% מתקציב שירותי המיקור חוץ של תהליכי העסקים הלוגיסטיים שלהם לעיבודי מחשוב ואוטומציה, תוך התמקדות במעקב אחר הזמנות, מלאי ומשלוחים.

תחזית 3: עד סוף 2020, מחצית מכל היצרנים הגדולים יקבלו ניתוח אוטומטי ויבצע ניתוח נתונים של קניות וספקים  וכתוצאה מכך תושג עלייה של 15% בפריון הרכש.

חיזוי 4: הרחבות שרשרת האספקה ??לרמת מיקרו של ספקים בודדים  לקחות ופריטים יחולו על שליש מכל השקעות הטכנולוגיה החדשות בייצור וקמעונאות.

חיזוי 5: עד 2023, 65% מפעילות האחסנה יעשו בעזרת רובוטים ובעזרת מכשירי חישה וניתוח נתונים ומצבים כדי לאפשר אופטימיזציה של אחסון, הגדלת הקיבולת במעל 20% וקיצור זמן העיבוד של הזמנת העבודה לחצי.

תחזית 6: כדי להפחית את הלחץ על שרשרת אספקת השירותים, המידע והעברות המימון עד 2022 25% מיצרני ציוד מקומי ימנפו שימושי  הרשת blockchainלפעילות מלווה כוללת בין היתר לאספקת חלפים מקוריים, ישפרו את רמות הדיוק בהעברות ויורידו את עלויות הקישור  ב-45%.

תחזית 7: 60% מיצרני G2000  ישקיעו באוטומציה של תהליכים רובוטיים באמצעות AIבכדי להפוך את המשימות המורכבות לאוטומטיות להשגת עלייה בפריון וטיפול בכשלי  שרשרת האספקה.

תחזית 8: 75% מכלל החברות הפונות במקוון לצרכן יפתחו את היכולת להתאים הזמנות אישיות בתוך שרשראות האספקה ??שלהן, ויביאו, בממוצע, לעלייה של 2-3 אחוז בנתח השוק.

תחזית 9: עד שנת 2022, מספר החברות המציעות אפשרויות אחסון גמישות יגדל בכ -50% - מה שיכול לעזור בניהולי מלאי זמין ובטיפול באתגרי הביקוש העונתיים ולהוזיל את עלויות התקורה הקבועות ביותר מ-20%.

תחזית 10: במגמה  לשקיפות ויעילות, 40% מסוכנויות המכס יצטרפו למערכות אקולוגיות כוללות ושקופות של כל תהליכי מערכת הסחר על בסיס הפלטפורמה המסחרית ב- Blockchainו- APIבכדי להשיג עלייה של 50% בתאימות בטיפול ודיווח החוצה גבולות.

ומכאן שורת המלצות ספציפיות בהן הטכנולוגיה תוכל להוסיף ולשפר את שרשרת האספקה:

= השקיעו בטכנולוגיות המספקות יעילות ועם זאת מאפשרות יכולות עתידיות לשפר את העמידות או לזהות הזדמנויות חדשות.

= לא "טכנולוגיה למען הטכנולוגיה" אלא פתרון בעיות עסקיות או ניצול הזדמנויות. האם אתם חברת טכנולוגיה? אם התשובה, כפי שהיא לעתים קרובות היא, "לא", אז מומלץ לעבוד עם שותף טכנולוגי ולמקד יחד מאמצים כאשר הטכנולוגיה עוזרת לפתור בעיות עסקיות קיימות או בציפייה לבעיות עתידיות.

= עבדו עם שותפים קטנים וגדולים כדי להאיץ את יכולות ה- ITשלכם ולשרת את קו העסקים. משאבים ומומחיות חיצוניים יכולים לעזור לנוע במהירות וביעילות, וזה חיוני בשוק הגלובלי של ימינו.

הרחב את האופקים שלך כך שאפליקציות חלקיות וקטנות ישתלבו כהרחבות למערכות רחבות יותר.

= סקור את שרשרת האספקה ??שלך כדי לוודא שהיא מוכנה להגדיל את רמות המוצרים והתהליכים המותאמים דיגיטלית. זה לא רק היישומים שלך, מרכזי נתונים ורשתות; זה גם קשור לארכיטקטורה ארגונית ליבת והחלטות תשתית, כגון אינטגרציה ואבטחה.

= הערך את הבשלות היחסית שלך באימוץ טכנולוגיות חדשות, וחשוב מכך, את היכולת שלך לתרגם טכנולוגיות אלה לשינוי דיגיטלי. סביר להניח שתעבור מהר יותר לטכנולוגיות מסוימות, כגון אינטרנט הדברים ולמידה במכונה, אך וודא שאתה מתנסה בכל הטכנולוגיות שאנו מזהים כמאיצות חדשנות.

= הייה ברור באופן ארגוני ובהסברה כי טכנולוגיות דיגיטליות מודרניות אינן נועדו להחליף אנשים אלא להחליף משימות ולשחרר אנשים לפעילות יצירתית יותר.