תביעה נגד אפל בארצות הברית

יום ג', 26 בדצמבר 2017
 
שני תושבי קליפורניה הגישו תביעה נגד אפל, לאחר שענקית הטכנולוגיה הודתה כי היא מאטה דגמי אייפון ישנים כדי לאפשר להם לתפקד למשך זמן ארוך יותר.
 
אפל התייחסה  לפרסומים ברדיט ומבדקים של אתר Geekbench, שקשרו בין ההאטה לבין אייפונים עם סוללה חלשה. מבדקים אלו מצאו שבגרסאות 10.2.1 ו-11.2.0 של iOS החלה אפל להגביל את ביצועי המעבד באייפונים 6, 6s, SE ו-7 כדי למנוע כיבוי רנדומלי של המכשיר כתוצאה מהתרוקנות פתאומית של הסוללה.
 
משתמשים דיווחו שאחרי שהחליפו את הסוללה חזר המכשיר שלהם לפעילות תקינה. אפל אישרה למעשה את הטענות: "המטרה שלנו היא לספק את חוויית המשתמש הטובה ביותר, שכוללת ביצועים כלליים והארכת החיים של מכשירים. היכולות סוללות ליתיום-יון לספק ביצועי שיא פוחתת בקור, כשהטעינה נמוכה או כשהן מזדקנות לאורך זמן, מה שיכול להוביל לכיבוי פתאומי של המכשירים שלו".
 
ואולם את סטיבן בוגדנוביץ ודקוטה ספיס ההסבר הזה לא שיכנע; השניים הגישו תביעה ייצוגית בבית המשפט בקליפורניה נגד אפל והם טוענים שהחברה לא קיבלה אישור מהצרכנים "להאט את ביצועי מכשירי האייפון". לשני ההתובעים מכשיר אייפון 7, ולטענתם הם "סובלים מהפרעות בשימוש בשל האטות מכוונות".
 
 לפיכך, הם תובעים מאפל פיצויים, זאת מכיוון שלטענתם הפעולות של החברה גרמו להם לסבול "מנזק כלכלי ונזקים אחרים". הם מנסים להפוך את התביעה לייצוגית, כך שתייצג את כל תושבי ארה"ב שבבעלותם מכשירי אייפון ישנים יותר מאייפון 8.
 
באפל עוד לא הגיבו על התביעה.