מחשוב הנהלת בתי המשפט הוסמך לתקני אבטחת מידע

יום ש', 15 בדצמבר 2018
אגף מערכות מידע ומחשוב בהנהלת בתי המשפט הוסמך לתקני אבטחת מידע והגנת סייבר
 
בטקס רשמי שנערך ב- 2/12/2018, בהנהלת בתי המשפט הוענקו תקני אבטחת מידע והגנת סייברISO-27001  ו-ISO-27032  לאגף מערכות מידע ומחשוב. 
 
הטקס נערך במעמד מנהל בתי המשפט, כב' השופט ד"ר יגאל מרזל, מר מאיר רכטר, מנהל אגף מערכות מידע ומחשוב סמנכ"לים בכירים נוספים בהנהלת בתי המשפט, ממלא מקום מנכ"ל מכון התקנים, מר אילן כרמית, ראש אגף איכות והסמכה, מר אביטל ויינברג ומכובדים נוספים. 
 
תקן מערכת לניהול אבטחת מידע ,ISO-27001 ותקן הגנת סייבר ISO-27032 הם תקנים בינלאומיים לקביעת מדיניות, נהלי ותהליכי הארגון בתחומים אלה, ומוכרים כסטנדרט גבוה לניהול מידע רגיש. 
 
תהליך ההתעדה בוצע על ידי מכון התקנים הישראלי, המוסמך ע"י הארגון האמריקאי ANAB.
על פי מידע שנמסר מטעם מכון התקנים, נכון לעת הנוכחית אין רשות שופטת נוספת בעולם שהותעדה לשני התקנים ISO-27001  ו ISO-27032 גם יחד.
 
כב' השופט ד"ר יגאל מרזל, מנהל בתי המשפט:
 
 "מערכת בתי המשפט משקיעה מאמצים רבים בשיפור השירות לציבור המתדיינים, ובכלל זה הרחבה משמעותית של ערוצי השירות הדיגיטליים ושילובם של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. פעילות זו מביאה עימה גם אתגרים בתחום אבטחת מידע וסייבר אשר יש ליתן להם את המענים המתקדמים ביותר. תודתנו למכון התקנים על הליווי בתהליך חשוב זה". 
 
מאיר רכטר, מנהל מערכות מידע ומחשוב: 
 
"ההסמכה לתקני אבטחת מידע וסייבר היא ציון דרך מרכזי בפעילות שאנו מבצעים בשנים האחרונות לשיפור מערך ההגנה של שירותי ומערכות התקשורת והמחשוב במערכת בתי המשפט, הפועלים בעצימות גבוהה ותומכים בהיקפי פעילות גדלים משנה לשנה.
 
מערכי ההגנה מבטיחים זמינות מלאה של כלל השירותים על פני כל שעות היממה, והגנה מיטבית על המידע, תוך שמירה על פרטיות והקפדה על חסיון המידע, בסביבה רווית איומים מסוגים שונים".