ה-FBI נגד הצפנה כללית של מסרים

יום א', 6 באוקטובר 2019
מנהל ה- FBI, וושינגטון (CNN), כריסטופר ווארי, אמר כי פייסבוק נמצאת בסיכון להגשמת "חלום שמתגשם" דווקא בפורנוגרפיית ילדים, נוכח התוכנית להצפין ולהסתיר גם מן השלטונות את כל ההודעות של המשתמשים שלה.
 
מדובר בביקורת על ההצפנה הכוללת של מסרים מצד פייסבוק.
עתה גורמי אכיפת החוק הכפילו מאמצים דווקא נגד מגמה של חברות טכנולוגיה לשיריון  פרטיות נתונים שמפריעה ליכולות המשטרה לגשת למידע מפליל פוטנציאלי.
התובע הכללי של ארה"ב וויליאם באר ופקידים בכירים מאנגליה ואוסטרליה כתבו לפייסבוק בבקשה רשמית שהחברה תחשוף לביקורת את פרויקט ההצפנה שלה.
 
עם עריכתה  של ועידת יום שלם בנושא הצפנה והתעללות בילדים, הוסבר כיצד ניתן להצפין תמונות וקטעי וידאו של פורנוגרפיית ילדים בפייסבוק - "בעזרת" ההצפנה וההסתרה בתקשורת.
 
תחת תוכנית הפרטיות המוצעת של פייסבוק, הממשלה תאבד דרכים לראות את תוכן ההודעות הפורנוגרפיות  תוך הגבלת הגישה לחלקים מסוימים של מטא נתונים, כמו לאן ומתי נשלחות הודעות. זה צפוי לצמצם את מספר הטיפים שפייסבוק חושפת  ב-70%, אומרים במשרד המשפטים.
 
עם הצפנה מלאה "פייסבוק  הופכת מהספק הראשי של טיפים לשלטונות נגד ניצול ילדים לחלום שמתגשם לטורפים ולפורנוגרפי ילדים.
 
מול דרישת השלטונות מפייסבוק למסירת מידע לשלטונות, למעלה מ-50 קבוצות חרויות אזרחיות הגיעו להגנת החברה, כשחתמו על מכתב פתוח שדחק בפייסבוק לעמוד חזק אל מול קמפיין הלחץ לחשיפת מידע של הממשלות.