הטיק טוק מעורר התנגדות גוברת בארצות הברית.

יום ד', 18 בנובמבר 2020
הטיק טוק מעורר התנגדות גוברת במדינות שונות ובראשן ארצות הברית.
 
כפי שפורסם לראשונה ב-SoftNews דרש ממשל טראמפ שהבעלות על האפליקציה הגורפת הזו תצא מידי חברה סינית ותעבור לידיים אמרקאיות. ואמנם חברת אורקל רכשה נתח שמן בחברה זו.
 
ואילו עתה דורשים סנטורים אמריקאים מהשלטונות להקדיש הרבה יותר ביקורת למה שנעשה עם המידע המצטבר, הפרת הפרטיות, והעוותים האישיים והחברתיים.
 
האפליקציה שמאפשרת ומעודדת צילומי עוותי גוף שונים כמו גם תיאום שפתיים (ליפסינק) לשירים מוכרים, הפכה לפופולרית בעולם ובארצות הברית בפרט עם 110 מיליון הורדות. כעת עצם האפליקציה  הסנאטורים תום קוטון וצ'ק שמור שלחו מכתב בהול לממלא מקום הממונה על המודיעין הלאומי, ג'וזף מגוויר, ובו הם מבקשים כי קהילת המודיעין תבדוק אילו סיכוני ביטחון לאומי עלולים להוות אפליקציית טיק-טוק ואפליקציות אחרות בבעלות סין. יש לציין כי חברת האם של TikTOK, היא חברת סטארט-אפ פרטית, הממוקמת בבייג'ינג ושוויה מוערך בכ-75 מיליארד דולרים נכון ליולי האחרון, במקביל לאפליקציה ולמקבילה הסינית בשם Douyin.
 
הסנאטורים מציינים כי הרשת החברתית גרמה לבני הנוער לסכן את חייהם, כשרקדו אל מול אוטובוס בתנועה או בקפיצה ממכונית נוסעת ועוד. יום אחרי ששלחו את המכתב, ב-TikTok הבהירו בבלוג החברה, כי החוק הסיני אינו חל על האפליקציה, והמידע מאוחסן בתוך שרתי ארצות הברית. "אנחנו מאחסנים את כל פעילות האפליקציה בארצות הברית, בשרתים הממוקמים בתוך המדינה, עם גיבוי בסינגפור. שרתי המידע שלנו מאוחסנים מחוץ לסין, ואף מידע שאנחנו אוספים לא כפוף לחוק הסיני. יתרה מכך, הקדשנו צוות טכני שלם שיתמקד באבטחת המידע והפרטיות".
 
עם זאת נראה שהסנאטורים צפו את התגובה של הרשת החברתית הסינית, ובמכתב ששיגרו התייחסו לכך: "תנאי השימוש והפרטיות של האפליקציה מתארים בדיוק כיצד האפליקציה שואבת מידע מהמשתמשים והמכשירים, לרבות תוכן, התקשורת שנעשית, כתובות IP, מיקומים, מזהים של הסמארטפונים, עוגיות, מטה-דאטה, ומידע רגיש אחר. למרות שהחברה ציינה כי TikTok אינה פועלת בסין ולא מאחסנת שם מידע, נראה כי הסכנה היא שהמידע יעבור ל-ByteDance שפועלת בתוך סין,