מהפכת ההי-טק של ענף הרפואה

יום ד', 10 בפברואר 2021
 
 
סקר ומחקר שנתי בשם Enterprise Cloud Index Report שנערך זו השנה השלישית ברציפות בקרב גופי בריאות על ידי חברת נוטניקס, חושף כי בשנה האחרונה יותר ממחצית מהמשיבים בתחום הבריאות הגדילו את השימוש בענן הציבורי (56%) ובענן ההיברידי (51%) וכמעט כמחצית (46%) הגדילו את השימוש בסביבות ענן פרטיות במטרה לספק לעובדי הארגון את היכולות והכלים הנדרשים לעבודה מרחוק בצל הקורונה.
 
ניכר כי מגזר שירותי הבריאות, לעומת כל מגזר אחר מוביל באימוץ מודל IT היברידי כאשר 95% מהמשיבים בקרב מגזר זה מסכימים כי המודל ההיברידי הוא הבחירה האידיאלית שלהם.
 
עוד עולה מהדוח כי בשנה שעברה ל-77% מהמשיבים היו עובדים מסוימים שעבדו מרחוק, ובשנה לאחר פרוץ המגפה נתון זה עלה ל 93% מהמשיבים.
 
70% ממקבלי ההחלטות בגופי בריאות אמרו לעורכי המחקר כי מגפת הקורונה הפכה את תחום ה-IT ליותר אסטרטגי בארגון שלהם והיא האיצה טרנספורמציה דיגיטלית שצפויה להשפיע באופן משמעותי על עתיד שירותי הבריאות. 

 

הדוח מתפרסם בשיאה של שנה שבה מגפת הקורונה חייבה את  ארגוני שירותי הבריאות להתאים עצמם למציאות חדשה וליישם טכנולוגיות שיאפשרו  לתמוך בעבודה מרחוק, ביישום שיטות טלה-רפואה ובעומס הגובר של המטופלים.
 
מטרת הדוח היא לבחון את תכניות וכוונות הארגונים השונים, בהם ארגוני הבריאות ליישם מחשוב ענן, פרטי, היברידי ומולטי-קלאוד (ריבוי עננים). בסיס המשיבים למחקר התפרש על מגוון תעשיות והמגזרים, ארגונים גדולים וקטנים ומהאזורים הבאים: אמריקה, אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה פסיפיק.
 

אודות Nutanix Solutions

Nutanix Solutions  הייא חברת תוכנת מחשוב ענן אמריקאית שהוקמה בשנת 2009 ופועלת בישראל כשש שנים.