מכירת מיי הריטג' לפרנסיסקו פרטנרס

יום א', 28 בפברואר 2021

חברת ההיי-טק הישראלית מיי הריטג' (MyHeritage) נמכרה לקרן ההשקעות האמריקנית פרנסיסקו פרטנרס (Francisco Partners) בסכום המעורך בעד 700 מיליון דולר.

MyHeritage  היא חברת היי-טק ישראלית המפתחת פלטפורמה הכוללת אתר אינטרנט, תוכנת מחשב ואפליקציה לגילוי, שימור ושיתוף היסטוריה משפחתית ו-DNA בטכנולוגיה של הצלבת מידע

החברה מעסיקה 420 עובדים

לפי הערכות פרנסיסקו פרטנרס מתכוונת להשביח את החברה ולמכור אותה מחדש בתוך כמה שנים.

מחיר המכירה נחשב לזול אך מנכ"ל החברה מבהיר:  "העדפתי להימכר לקרן מאשר להמר על שוק ההנפקות הנוכחי - משאיר אופציות פתוחות לאקזיט הבא"

העובדים מחזיקים כ-30% מהמניות. 

השותפים בעסקה לא מסרו מידע כלשהו על הסכום ש,בו כרוכה העסקה אך גורמים בשוק  נוקטים בתג מחיר של 700 מיליון דולר. הערכה זו מבוססת על העובדה שמאז היווסדה גייסה מיי הריטג' 49 מיליון דולר, ושהחברה מצליחה מאוד, עם ביקוש רב מאוד לשירותיה, הכוללים בעיקר אפשרות לבניית אילנות יוחסין וכן בדיקות דנ"א.

גלעד יפת, מייסד ומנכ"ל חברת מיי הריטג'. צילום: ויקיפדיה

גלעד יפת, מנכ"ל חברת MyHeritage  צילום: ויקיפדיה

מיי הריטג' התבססה  כחברה מיוחדת שעוסקת בתחום המכונה גינולוגיה (Genealogy), שהוא חקר היוחסין. הצלחת החברה נובעת בעיקר מכיון שרבים רוצים לשחזר את תולדות משפחותיהם, לעסוק בבניית עץ משפחתי עם שורשים שנפרסים הרחק אל העבר וכן באופן רוחבי, ואף לבדוק את המטען הגנטי שלהם וללמוד יותר על מה הוא מצביע. 

מכיוון שמדובר בחברה פרטית הקנאית לפרטיותה המידע על מצבה הפיננסי של החברה הישראלית מעורפל, לפיכך מיי הריטג' לא מדווחת או מוסרת מידע כספי אודות ביצועיה, ומשום שעד היום היא לא ביקשה להנפיק את עצמה בבורסה, היא גם לא פרסמה תשקיפים מעולם. מה שכן ידוע הוא ש-מיי הריטג' ככל הנראה משגשגת, ושהביקוש לשירותיה גדול. בנוסף, קרן השקעות אקוויטי וותיקה ומנוסה כפרנסיסקו לא הייתה משלמת מאות מיליוני דולרים לחברה לא מצליחה אלא אם יש לה פוטנציאל לצמיחה ולמימוש ומכירה  נושאת רווחים  בתוך זמן לא ארוך.