תלונות באמזון: "עובדים בתנאי גהנום"

יום ה', 18 במרץ 2021

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews
 
בניגוד לדימוי שהנהלת אמזון מנסה להפיץ בעולם של מקום עבודv מתקדם והומני" -עובדי החברה  מתלוננים על תנאים מחפירים 
 
בדברי עדות  של עובדים בפני  וועדת הסנאט האמריקאי החוקרת את נושאי יחסי העבודה באמזון צוין כי "עבודה במחסן אמזון היא כמו אימון אינטנסיבי מתיש של תשע שעות בכל יום", כך אמרה ג'ניפר בייטס לחברי ועדת התקציב של הסנאט.
 
בייטס פועלת להקמת איגדו ואיחוד עם חבריה לעבודה במחסן אמזון בבסמר, אלבמה. במהלך משמרות של 10 שעות עם שתי הפסקות של 30 דקות, היא עובדת בעמידה על הרגליים, לעתים קרובות מטפסת על  מדרגות לקומות עליונות מכיוון שעובדים אינם מורשים להשתמש במעליות.
 
"נראה שהם חושבים שאתה פשוט עוד מכונה אחרת," אמרה בייטס והוסיפה שעמיתיה לעבודה רוצים ביטחון טוב יותר בעבודה, הפסקות נאותות ושכר התואם את יוקר המחיה.
 
כמו כן העידו שר העבודה האמריקני לשעבר רוברט רייך; שרה אנדרסון, מנהלת מדיניות כלכלית עולמית במכון לחקר מדיניות; סקוט ווינשיפ, מנהל לימודי עוני במכון האמריקני לארגון; וג'ון לטיירי, נשיא ומנכ"ל קבוצת החדשנות הכלכלית.
 
בעל השליטה בחברה ג'ף בזוס הוזמן גם הוא להעיד בשימוע אך דחה את ההזמנה. "אנו מתייחסים ברצינות למשוב העובדים, כולל הגב 'בייטס, אך אנו לא מאמינים שתגובותיה מייצגות אפילו חלקיק מעמיתיה במרכזי האחסון האריזה והשילוח שאומרים כי הם ממליצים על אמזון כמקום מצוין לעבוד לחברים ובני משפחה".