עידן חדש - ארנקים דיגיטלים

יום ב', 15 בפברואר 2021

מהו ארנק דיגיטלי? מהן הטכנולוגיות הקיימות? מהם היתרונות והאתגרים, דברי הסבר קצרים:

Digital Wallet

אפשר אולי לשכוח בבית את התיק או את הארנק, אבל הטלפון החכם הוא זה שצמוד אלינו ברוב שעות היממה. מסיבה זו האפשרות לשלם באמצעות המכשיר הנייד – הולכת ומתפתחת כל הזמן בעולם דיגיטלי.

ההערכה היא שהארנק הדיגיטלי ידחק את כרטיסי האשראי, ממש כפי שהכרטיס המגנטי הקטן דוחק את הצ’קים ולאט לאט גם את המזומן.

מהו ארנק דיגיטלי?

“ארנק דיגיטלי” הוא מונח כללי שמתייחס לכל המכשירים ושירותי האונליין שמאפשרים לבצע תשלום או העברת כסף.

מה עושים עם ארנק דיגיטלי?

הארנק הדיגיטלי מאפשר לבצע עסקאות באופן הכי מהיר ופשוט. מותגים מובילים בעולם מפתחים עבור הלקוחות שלהם ארנקים דיגיטליים למגוון מטרות, מניהול מועדוני לקוחות, הטבות וקופונים, עד ריכוז אמצעי תשלום או אמצעי זיהוי במקום אחד; בתחום המטבעות הדיגיטליים (cryptocurrency) הארנק הדיגיטלי משמש גם לריכוז מפתחות התשלום.

איך זה עובד?

כל עסקה בארנק הדיגיטלי כוללת 3 מרכיבים: מכשיר המשתמש, האפליקציה המותקנת בו ומערכת התשלומים. לארנק הדיגיטלי קיימים מספר יישומים טכנולוגיים:

 1. אפליקציית ארנק דיגיטלי
  אפליקציה ייעודית לתשלום על מוצרים ושירותים (למשל חנייה או נסיעה בתחבורה ציבורית), ללא הצורך בכל אמצעי תשלום אחר. אפליקציות מסוג זה נפוצות מאוד בקרב נותני שירותים פיננסיים, בנקים וחברות סליקה (אשראי ו-PayPal) ותעשיית הפינטק, אך ככל שהמהפכה הדיגיטלית מגיעה לכל פינה בחיינו, יותר ויותר תעשיות מצטרפות לטרנד.

   

 2. תקשורת טווח אפס – NFC
  ארנק דיגיטלי בטכנולוגיה של היום מתאים לרכישות שדורשות נוכחות פיזית: הקונה מצמיד את המכשיר שלו למסוף (קופה, שער כניסה בתחבורה ציבורית), נוצר קשר בינו לבין שבב המותקן במכשיר הטלפון שלו – וכך מתאפשרת העסקה.

   

 3. קוד QR
  בשיטה זו בעל המכשיר סורק את הקוד (שמופיע על מוצר או פיסת נייר), ומתחבר למערכת התשלומים.

   

 4. טכנולוגית של זיהוי פנים
  זהו האמצעי הכי מדויק והכי יוזר פרנדלי: כשנכנסים לחנות דיגיטלית בלי לשלם או מגיעים לחנות ואוספים את ההזמנה בלי להציג תעודות או אמצעי תשלום. דוגמה: שירות Smile to pay של AliPay בסין – מחייכים למסך והתשלום עובר.

עתה נראה כימ הארנק הדיגיטלי הוא השלב הבא באופן שבו יתבצעו התשלומים בעולם, יחד עם זאת התחום עדיין בחיתוליו. מותג שיש לו ארנק דיגיטלי או מוצע במסגרת אפליקציה כזו – נהנה מעבר להכל מיתרון ברמה המיתוגית, משדר חדשנות ועדכניות.

זהו בדיוק הזמן הנכון להפוך לשחקנים מובילים בנישה, ולכבוש את לבם של הצעירים, ההייטקיסטים והמשתמשים שמאמצים ראשונים את הטכנולוגיות החדשות.

 

E-Wallet

יתרונות הארנק הדיגיטלי

הארנק הדיגיטלי מאפשר תשלום נוח יותר בחיי היומיום, כלומר  עוזר בדיוק במקום שהמשתמש הכי זקוק בו לעזרה - הקלה בביצוע רכישות ותשלום עבורן.