מדדי האספקה בארצות הברית מראים שיפור

יום ה', 6 באוגוסט 2020
 

תפוקת התעשייה מנקודת הראות הלוגיסטית - הזמנות רכש ושילוח - רשמה בחודש יולי את המספרים הטובים ביותר שלה לתקופה האחרונה, בזמן שהכלכלה העולמית ממשיכה להתמודד עם ההשפעה המתמשכת של מגיפת COVID-19, כך עולה מנתונים שפרסם בארה"ב המכון לניהול אספקה (ISM).

בדו"ח הייצור החודשי לעסקים, ISMדיווחה כי מדד המפתח של הדו"ח, ה-PMI, הגיע ל -54.2 (קריאה של 50 ומעלה מעידה על צמיחה), בעלייה של 1.6% לעומת 52.6 ביוני.

ISMדיווחה על צמיחה ב-13 מתוך 18 ענפי הייצור ביולי, כולל: מוצרי עץ; ריהוט ומוצרים נלווים; מפעלי טקסטיל; פעילויות הדפסה; מוצרי מזון, משקאות וטבק; מוצרי פלסטיק וגומי; מוצרים כימיים; מוצרי ביגוד, עור; מוצרי מחשב ואלקטרוניקה; מתכות ראשוניות; מוצרי נפט ופחם; ציוד חשמלי, מוצרי חשמל ורכיבים. שלושת הענפים המדווחים על התכווצות ביולי הם: ציוד תחבורה; מכונות; ומוצרי מתכת.

מרבית מדדי המפתח של הדו"ח פנו לכיוון הנכון ביולי.

הזמנות חדשות, שהן בדרך כלל המנוע המניע את התעשייה, עלו ב-5.1%, ל-61.5, וגדלו בקצב מהיר יותר בחודש השני ברציפות, כאשר כל אחד מששת מגזרי הייצור המובילים מתרחבים.

 
במשאל קצר השיבו ספקים למוצרי מחשבים ואלקטרוניקה כי תחזית הייצור השתפרה מאוד ביוני, מכיוון שהעסקים התחדשו בכמעט 100 אחוז והוסיפו כי החברה שלהם הטמיעה מספר אמצעי הגנה שעולים כסף נוסף. משיב בתחום המוצרים הכימיים אמר כי ההזמנות גדלות ב -35% -40%, אך משיבים בתחומים שונים אחרים ציינו כי החברה שלהם עדיין רואה לקוחות נסגרים או מושפעים לרעה על ידי COVID-19, בתקווה להתאוששות בספטמבר.