העתיד בכנס ה-AirXperience 2021של דאסו סיסטמס

יום ג', 3 באוגוסט 2021

 

בזמני טרום-קורונה כנס ה-AirXperienceשל דאסו סיסטמס התקיים במסגרת של ה-Paris Air Show  השנתי. בהיעדר יכולת לקיים את האירוע באופן פיזי הוא התקיים השנה באופן מקוון . בעוד שהוא התייחס לענייני תעופה וחלל, מהות הגילויים והמציאות שהוצגו בו נוגעים לכל תחומי חיינו בעולם העכשווי והעתידי.

במילים של ברנרד צ'רלס, סגן יו"ר ומנכ"ל דאסו סיסטמס, הכל מסתובב סביב הצורך שלנו "להמציא את עצמנו מחדש." "ב-18 החודשים האחרונים למדנו הרבה על עצמנו ועל הסביבה שלנו," המשיך צ'רלס. "למדנו להיות גמישים וזריזים. למדנו לדמיין דרכים חדשות להגן על חייהם של בני האדם במקומות העבודה שלהם ואיך להסב מפעלים ותהליכים כדי לייצר מוצרים חיוניים." המציאות הזו באה לידי ביטוי בכל תחומי חיינו, והורגשה היטב גם בתעשיות התעופה והחלל.

הכנס כיוון זרקור על צרכים אקוטיים של תעשיות התעופה והחלל שבאים לביטוי בתחומים רבים אחרים בחיים שלנו, ביניהם: אבטחת סייבר, תכנון ותפעול של מערכות גדולות ומסובכות, הבטחת אספקה רציפה בשרשרות האספקה, וצורך קריטי בפיתוח וייצור של פתרונות חדשניים, יעילים, ומהירים כדי לעמוד בדרישות של עולם ההולך ומשתנה במהירות גוברת כל העת.

מול צרכים אלה הוצגו הפתרונות ההוליסטיים המתקדמים של דאסו:

  • פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE שמאפשרת שיתוף פעולה מלאה מקצה לקצה, בין-תחומי ורציף בין כל השחקנים ובכך גם מאפשרת הרצה מקבילה של תהליכים מורכבים עם חיסכון מהותי ביותר בזמני ביצוע. אותה הפלטפורמה גם מאפשר אבטחת סייבר ברמות גבוהות ביותר שלא נמצאות בהישג ידם של חברות וארגונים רבים.
  • ניצול של תאומים ווירטואליים, גם ככלי תכנוני וגם ככלי ביצועי שמאפשר קבלה של החלטות פרו-אקטיביות, משפר תחזוקה, מאריך את חיי המוצרים, מוריד עלויות תפעול ועוד.
  • שילוב של טכנולוגיות מתקדמות כגון AIכדי לאפשר ולקדם ניתוח OPמובנה.

"הרנסנס התעשייתי  שאנו חווים סביבנו מתאפשר על ידי הסביבות הווירטואליות," סיכם ברנרד צ'רלס. "הן מייצרות ומאפשרות ענפים חדשים ומעצבות מחדש מערכות יחסים (כולל השקעות) על סמך שרשראות ערך."