ארצות הברית - ידרש פיצוי גבוה להחלפת הציוד מסין

יום ש', 5 בספטמבר 2020
ועדת התקשורת הפדראלית - FCC  הודיעה כי היא תאלץ להוציא 1.8 מיליארד דולר להסרת והחלפת ציוד Huawei ו- ZTE מקרנות פדרליות המפקחות על רשתות תקשורת אמריקאיות.
 
כידוע, בחודש יוני, ה- FCC סיווג רשמית את איומי הביטחון הלאומי כ- Huawei ו- ZTE. 
 
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ חתם גם על חקיקה כבר בחודש מרץ המונעת מהספקים האמריקאים להשתמש במימון ממשלתי לרכישות מ- Huawei ו- ZTE.
 
"על ידי זיהוי נוכחותם של ציוד ושירותים זרים לא מאובטחים ברשתות שלנו, אנו יכולים כעת להבטיח כי רשתות אלה  יסתמכו על ספקי תשתית מהימנים", אמר  Ajit Pa יו"ר ה- FCC בהודעה. והוסיף כי הוא "ידרוש בתוקף" את הקונגרס לאשר מימון מתאים להחזרת המוצרים הסינים.
 
מוקדם יותר השנה החל ה- FCC לאסוף נתונים מחברות ספקיות אמריקאיות על רכישות והתאמות באמצעות Huawei ו- ZTE כדי לסייע  להחזיר את העלויות הללו לספקים.
 
בארה"ב, בריטניה ואוסטרליה נאסרו רכישות מ- Huawei בגין אספקת טכנולוגיית 5G  מדאיגות מבחינת אבטחה ברשתות האלחוטיות. Huawei הכחישה שוב ושוב את האישום הזה. הודו צפויה גם לנעול את Huawei ו- ZTE מחוץ להפעלת 5G שלה.
 
חששות ביטחוניים
הבעיה העיקרית עם Huawei היא מערכת היחסים ההדוקה שלה עם ממשלת סין. קציני הביטחון הלאומי האמריקאי חוששים כי מדינות וחברות אחרות יכולות להשתמש בציוד שלה לצורכי ריגול.
 
Huawei הכחישה זה מכבר כי הציוד שלה בא כדי לרגל או לפגוע בביטחון ארה"ב.
 
מחוקקים בגבעת הקפיטול, הרפובליקנים והדמוקרטים, השמיעו אזעקה נגד Huawei ו- ZTE ופעלו להכניסה לרשימה השחורה האסורה על רשתות התקשורת האמריקאיות.