מחדל דור 5 מול מגפת הקורונה

יום ו', 17 ביולי 2020

 

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

המחדל  הישראלי בהתקנת מערכת תקשורת סלולארית דור 5. בולט דווקא עתה בעת מגפת הקורונה כאשר בעולם המערבי מאפשרת רשת רחבת פס זו הגשת טיפול רפואי מהיר ומציל חיים.

מומחים מתארים את היעילות של מערכת מהירה רחבת הסרט מדור 5:
"ברגע שמתקשרים למוקדי העזרה מפעיל הרפואה מרחוק עובר לפעולה, משגר אמבולנס המותאם אישית לתןצאות בדיקות הנערכות במקוון דולח את התוצאות  - כולל סריקות פנימיות - לבית החולים בזמן אמת, ומאפשר לרופאים במקום להתכונן לבוא החולה.
כבר עד שהאמבולנס מגיע למיון, הרופאים והאחיות מוכנים לחולה, ויודעים בדיוק מה הם צריכים לעשות כדי להציל את חייו.
כך עומדת במבחן בהצלחה תקשורת  דור 5 - 5G , עם היכולת להעביר תיקים רפואיים גדולים מרחוק, וכך להציע טיפול וקו הצלה.
 
ד"ר סקוט ד. בודן, המשמש כסגן נשיא לחדשנות עסקית ב- Emory Healthcare בשיקגו, אומר כי "יש מצב בו דקות ספורות זה יכולות להיות מניעת נזק נוירולוגי. "בעבר היית צריך להגיע לבית חולים, לעבור הדמיה ואז לקבל החלטות."
 
"כשמדובר בתחום הבריאות, שניות יכולות להיות ההבדל בין נזק מוחי להחלמה מלאה, בין שיתוק למצב קצר בפיזיותרפיה, בין חיים למוות."
 
"קשר רוחב הפס הנדרש לאותם זמני תגובה מהירים הופך לאט לאט למציאות. 5G, שנראה בעתיד דוחף טכנולוגיות מפתח רבות כמו מכוניות בנהיגה עצמית , צפוי לשמש עמוד תווך בתחום הבריאות, ומאפשר מסרי נתונים מהירים, היענות מהירה וקשרים מהימנים.
 
עם 5G טכניקות כמו ראיית רנטגן וניתוחים רובוטיים ומרוחקים - חלומות  ברפואה במשך שנים - יכולים להפוך למציאות.
 
ובל נשכח  כאשר מגיפות מתרחשות, הן מכריחות את בתי החולים לחשוב מחדש על שירותי הבריאות - כרגע, לא חמש שנים בעתיד. כך פונים להצעות דיגיטליות נוספות המאפשרות טיפול מרחוק יותר."
 
"COVID הוא הרגע ששינה את פני הבריאות לנצח", אמר מו קטיבה, מנהל השיווק הראשי של AT&T Business.
 
עם זאת יש חשש ש-COVID-19 גורמת להאטה באימוץ הצרכנים של הטכנולוגיה מכיוון שאנשים לא משדרגים את הטלפונים שלהם - במיוחד בשווקים המערביים - להפקת מלוא התועלת מ- 5G  .
 
"יחד עם זאת  אנו רואים כעת את העלייה המהירה של משדרי בריאות בטלוויזיה בכל מקום בגלל התפשטות נגיף הקורונה", אמרה קטיבה של AT&T . "הרופאים משתמשים בשיחות וידאו כדי לאבחן מחלות ולרשום תרופות".