אפל צפויה לחשוף את האייפונים החדשים ב-15 בספטמבר.

יום ד', 9 בספטמבר 2020

לאחר גלים של שמועות ודחיות אפל צפויה לחשוף את האייפונים החדשים ב-15 בספטמבר.

מדובר בהצגת  מכשירי האייפון 12 לדגמיו - שיכללו בין השאר שני מכשירים מסדרת הפרו ועוד מכשיר לשוק הביניים; כמו כן היא צפויה להציג מכשירי אייפד ושעוני אפל ווטש.  המכשיר החדש אמור להחליף את האייפון 11 המוצלח שמכירותיו כיכבו בראש מצעדי המכירות של הסמארטפונים השנה.

הנהלת אפל הודיעה עתה רשמית כי  יערך אירוע  ב-15 בספטמבר הקרוב במסגרתו היא צפויה, ככל הנראה, להציג את האייפונים החדשים, כמו גם מכשירי אייפד ושעוני אפל ווטש. האירוע מתרחש על פי לוח הזמנים הקבוע של החברה שבדרך כלל מכריזה על מוצרי האייפון החדשים בספטמבר. ההבדל היחיד באירוע השנה הוא שכולו ייערך אונליין ללא קהל, בגלל הקורונה.

מודגש כי אפל מאמינה בדור החמישי ותייצר גם אייפונים שתומכים בטכנולוגיה החדשה.

כפי שפורסם כבר ב-SoftNews מדובר בשני מכשירים מסדרת הפרו (פרימיום), אייפון 12 ועוד מכשיר לשוק הביניים (או הזול עבור אפל). על פי הערכות של מינג-צ'י קו, אנליסט אפל ב-TF סקיוריטיז ואחד המומחים העיקריים לחברה בשוק, גדלי המסכים יהיו בהתאם: דגם הפרו מקס עם 6.7 אינץ', אייפון 12 ופרו עם 6.1 אינץ', והאייפון המוזל עם מסך בן 5.4 אינץ'. כמו כן אפל כנראה תוותר על מטען ואוזניות לחלוטין בערכת המכשיר ותסתפק בכבל טעינה.

החידושים העיקריים שמצפים באייפונים החדשים הם: מצלמה בעלת שלושה חיישנים, התקן Lidar למיפוי תלת ממד שישמש ליישומי מציאות רבודה (AR) וגם תמיכה בדור 5.

האייפדים שגם להם מצפים באירוע עשויים לכלול רענון של כל קו הדגמים הבסיסיים. בין היתר הם עשויים לכלול תמיכה בעיפרון של אפל, בטכנולוגיית ה-Lidar שהושקה באייפד פרו שהוצג בחורף האחרון ואולי גם רענון של העיצוב כולל חיישן ביומטרי או אולי כפתור בית מבוסס מגע.