דור חמישי בתקשורת סלולרית למה זה טוב

יום ג', 9 במרץ 2021

 

עם התרבות הידיעות על שימושי דור 5 בתקשורת הסלולרית  ראוי לעמוד על מספר נושאים העולים בעתונות המקצועית. 

להלן כמה הערות, הארות ושימושים נבחרים באיכות גבוהה:

 המכשירים החכמים  צריכים 5G

רשת 5G מאפשרת קצבי גלישה מהירים, זמני השהייה נמוכים ובעיקר יכולות תקשורת משופרות ויציבות בין מכשירים. 

בבית החכם, זה עומד להיות תנאי לכך שתיהנו מכל היתרונות של החיים המחוברים: החל ממקררים חכמים שמעדכנים עבורכם את רשימת הקניות לפי מלאי המוצרים, דרך מכונות כביסה חכמות שאפשר להפעיל מרחוק ועד נורות עם חיישנים שעובדות לפי תסריטים מוגדרים מראש. 

ברמה היום יומית, טכנולוגיית 5G מספקת תשתית אינטרנט חזקה שמאפשרת  לסנכרן יחד את כל המכשירים המחוברים – גם בבית וגם בחוץ.

בשעונים החכמים Samsung watch3 למשל זה אומר חווית שימוש חדשנית ומעקב כושר מתקדם עם ניתוח של הרגלי הריצה בזמן אמת. השעון פועל בשילוב טלפונים חכמים ועם חיבור שלהם לרשת 5G, אפשר לספק לכל המכשירים והצרכנים את כל המידע בו זמנית מכל המוצרים, בלי לקרוס. לדעתנו בהחלט שווה לרוץ על זה.

Samsung watch3 (צילום: יחסי ציבור)
Samsung watch3 | צילום: יחסי ציבור

 

טכנולוגיית 5G משדרגת את עולם הגיימינג

כל האפליקציות שיש  במכשיר הנייד יעבדו טוב יותר עם 5G. ניתן לראות וידאו באיכות K4 בלי להמתין, לנהל שיחות וידאו ברזולוציה מושלמת ולהפעיל בענן גם יישומים כבדים כמו טבלאות, מסדי נתונים ועוד.

ובעולמות הגיימינג: בזכות חיבור אינטרנט מהיר ביותר, אפשר לבצע סטרימינג של המשחקים גם מרחוק ועל גבי הרשת. מעכשיו, לא צריך יותר חומרה יקרה או קונסולה ייעודית – אלא רק מסך, מכשיר וחיבור אינטרנט.

רשת 5G דורשת מכשיר תומך

גלישה בדור 5 אפשרית רק עם מכשיר תומך. בנוסף, כדאי לדעת שדור 5 עובד בכל מדינה על תדרים שונים ולכן מכשיר שתקנו בחו"ל אולי לא יתמוך באלו שיש בארץ. בשביל למנוע את זה, מומלץ לרכוש מכשירים תומכים רק בישראל.

יש ברשותכם מכשיר תומך דור 5 כמו Galaxy S21 Ultra 5G? תוכלו לדעת אם אתם גולשים על הרשת הזו לפי סמל 5G שיופיע על המכשיר. עם זאת, זכרו שצריך להיות באזור עם פריסה בשביל לקלוט את הרשת.

סמסונג גלקסי S21 (צילום: יחסי ציבור)
סמסונג גלקסי S21 | צילום: יחסי ציבור

 

יש 5G - אין יותר חוטים!

רוב חיבור האינטרנט  מבוסס נכון להיום על תשתית פיזית. יש מגבלות בבחירת המיקום של הראוטר וכל מערכת חורפית מפילה את הקליטה.  עם 5G כבר לא יהיו עוד בעיות כאלה.

רשתות הדור החמישי מספקות גם אינטרנט ביתי על בסיס תשתית אלחוטית. המשמעות היא שהחיבור מגיע מהאוויר ודרך אנטנת הסלולר הקרובה. זה אומר קליטה מצוינת בכל מקום בבית, אפס התעסקות עם ציוד. 

הדוגמה הכי טובה לזה היא האקו סיסטם של סמסונג: במערכת הזו ממילא אין חוטים, כי המחשב מדבר עם הנייד, שמתכתב עם הטלוויזיה ומסתנכרן עם הטאבלט, השעון, האוזניות ועוד. התנאי היחיד הוא מכשירים חכמים של סמסונג או חברה דומה וכמובן דור חמישי של רשת סלולרית.

זה בטוח לשימוש

ולבסוף: החששות מפני סכנות פוטנציאליות לבריאות המשתמשים ברשת התקשורת החדשה מובנים אך בלתי מבוססים. בפועל, כל הטלפונים הסלולריים משתמשים בקרינה בלתי מייננת שאין לה מספיק אנרגיה כדי לנתק אלקטרונים מאטומים. הקרינה הזו דומה למה שנפלט מהמיקרוגל שלכם, אבל הרבה יותר חלשה.

חוץ מזה, טכנולוגיית 5G מאפשרת להעביר מידע בקצב מהיר ויעיל יותר, לכן החשיפה   לקרינה דווקא אמורה להצטמצם.