פורסים 5G אך המכשירים לא מותאמים לדור מתקדם זה

יום ב', 26 באוקטובר 2020

מספר ספקי תקשורת כבר החלו במלוא המרץ לפרסם פיתויים והצהרות לגבי שירות קרוב של דור 5 למען סלולר מתקדם.

הן רק "שכחו" ואולי מסתירות פרט חשוב ביותר .

עתה מתברר שאפל וסמסונג, המחזיקות בכ-75% מנתח שוק הסמארטפונים בישראל, טרם סיימו את הליך האישורים של מכשיריהם בארץ ולעת עתה יאפשרו גלישה ברשת הישנה בלבד.
 
בישראל כיום ישנם מספר ספקיות סלולר שמתהדרות במכשירים תומכים ובראשן סמסונג, אפל והיצרניות הסיניות - שיאומי, וואן פלוס ורילמי, ונוקיה הפינית. אך בעוד האחרונות יכולות לספק ללקוחות חוויית דור 5 מכשירי הגלקסי של סמסונג והאייפונים של אפל לעת עתה לא יספקו  את התמיכה ברשת ה-5G הישראלית, זאת למרות שאפל וסמסונג מחזיקות במצטבר בנתח של כ-75% משוק הסלולר.
 
 
סמסונג החלה לייבא לארץ את הגלקסי פולד 2 המתקפל בשבועות האחרונים ולמרות שהמכשיר כולל בתוכו את המעבדים התומכים בטכנולוגיית ה-5G, בישראל הוא לא יצליח לספק לכם את החיבור הנחשק. הסיבה פשוטה, סמסונג עדיין לא קיבלו את אישור הפעלה הנדרש בישראל לדור החדש. בנוסף, מכשיר ה-S20 FE שכבר הגיע לחנויות ושגם לו מעבד תומך ברשת החדשה, לא יורשה לעת עתה לאפשר את הקישור. 
 
"כלכליסט" מציין כי הליך האישור אותו מעבירה סמסונג את מכשיריה אינו הכרח. היצרניות הסיניות למשל לא מבצעות אותו ופותחות את הסמארטפונים שלהן לדור 5 על דעת עצמן, כך שמי שיש ברשותו מכשיר תומך כגון השיאומי מי 10, הוואן פלוס 8 או הרילמי X50 למשל יכול להתחבר לדור ה-5 בכפוף להמצאותה של אנטנה תומכת באיזור בו הוא נמצא.