צרה חדשה: עייפות זום

יום א', 28 בפברואר 2021

צרה חדשה: עייפות זום.

אם אי פעם הרגשת סחוט לחלוטין לאחר יום עבודה שבו הפעילות הגופנית היחידה שעשית הייתה מילוי הקפה שלך בזמן שאתה שותף לסדרת שיחות וידאו, לחוקרי סטנפורד יש עכשיו שם לתחושה הזו: "עייפות זום".
 
למרות שהמדענים שעומדים מאחורי המחקר החדש, שפורסם ב -23 בפברואר בכתב העת Technology, Mind and Behavior, ממהרים לציין שזה יכול לקרות בכל פלטפורמת שיחות וידאו, הם אומרים כעת שיש להם מושג טוב יותר מדוע עייפות זום מתרחשת.
 
החוקרים טוענים כי עייפות זום מסתכמת בארבעה גורמים עיקריים: קשר עין מוגזם ואינטנסיבי, צפייה מתמדת בסרטון של עצמך, הניידות המוגבלת של מי שתקוע ליד שולחן העבודה ויותר אנרגיה המושקעת בזיהוי מסרים ואינטראקציות.
 
המחקר ממשיך להתייחס לכל אחד מהאזורים הללו ולהציע אסטרטגיות לאיזון ביניהם, כמו לכבות את קשרי הזום שלך ולמקם את שולחן העבודה שלך כך שיהיה לך יותר מקום להתמתח ולהסתובב.
 
במשדר ה-BBC מתוארים הדברים  כך: "המסך קופא. יש הד מוזר. תריסר ראשים מביטים בך. לפניך הצטופפות בעבודה, זרם הפגישות האישיות ואז לאחר שתסיים להיום, המפגשים בזום עם חברים ובני משפחה.
 
מאז הלהיט של המגפה Covid-19, אנחנו בשיחות וידאו יותר מאי פעם - ורבים מוצאים את זה מתיש.
 
אבל מה בדיוק מעייף אותנו? ה- BBC Worklife שוחח עם ג'יאנפיירו פטריגלירי, פרופסור חבר באינסייד, החוקר למידה ופיתוח בר קיימא במקום העבודה, ומריסה שופלר, פרופסור חברה באוניברסיטת קלמסון, החוקרת רווחה במקום העבודה ויעילות עבודת צוות, כדי לשמוע את השקפותיהם. כולם מזהירים מפני צפיית יתר ועיפות יתר מן הזום".