עובדי קונצרן פורד נגד יצור מכוניות למשטרה

יום ב', 13 ביולי 2020
מסימני המאבק ומחאות הציבור בגין כבלי הקורונה ואפליה גזעית: עובדי פורד דורשים להפסיק יצור רכב למשטרה. יש הטוענים כיום פורד מוכרת יותר רכבי משטרה מכל יצרנית רכב אמריקאית אחרת.
 
המכתב ראשי החברה האקט ופורד הגיע מקבוצת עובדים ש"קוראים לפורד להפסיק את הפיתוח, הייצור והמכירה של כל כלי הרכב והמוצרים המותאמים אישית למשטרה. "
 
בימים אלה הציגו עובדים  פורד להנהלה דרישה אולטימטיבית להפסיק לבנות מכוניות משטרה, כך עולה מדו"ח חברת המעקב החברתי "ג'לופניק". הבקשה עתה מגיעה תוך כדי אינספור  הפגנות על "חיים לשחור" שנמשכות ברחבי אמריקה וברחבי העולם, כתוצאה מהריגתו של ג'ורג 'פלויד.
 
"לאורך ההיסטוריה, כלי הרכב שעובדי פורד מתכננים ובונים שימשו כאביזרים לאכזריות ודיכוי של המשטרה", כתבו עובדים במכתב למנכ"ל פורד, ג'ים האקט, ויו"ר ביל פורד, על פי ג'לופניק. "אנו יודעים שלמרות שרבים מצטרפים, תומכים או מספקים אכיפת החוק בכוונות טובות, נוהלי שיטור גזעני שמטרידים את החברה שלנו הם היסטוריים ומערכתיים - היסטוריה ומערכת שמונצחת על ידי פורד במשך למעלה מ- 70 שנה - מאז שפורד הציגה את מכוניתהשיטור הראשונה  - כחבילה משטרתית בשנת 1950.
העובדים המוחים כותבים" "כחלק בלתי ניתן להכחשה מההיסטוריה שלנו עם מערכת השיטור, אנו מזמן החלטנו  'לחשוב ולנהוג אחרת' על תפקידנו במלחמה בגזענות. "
 
בשנתיים האחרונות פורסמו סרטונים רבים המציגים קציני אכיפת החוק המנהלים קרבות על בסיס של מכונית משטרה של פורד מול המוני מפגינים במספר אירועים ברחבי ארה"ב.
 
עם זאת העובדים מודים שרכבים של חברות אחרות שימשו באופן דומה ומשרתים את אכזריות  המשטרה והרכבים של פורד מהווים חלק קטן מהמכירות הכוללות של הכחול הסגלגל, יצרנית הרכב Dearborn, מישיגן, מוכרת יותר כלי רכב משטרתיים מכל יצרנית רכב אחרת בארה"ב.
 

המכתב לחאקט ופורד הגיע מקבוצת עובדים ש"קוראים לפורד להפסיק את הפיתוח, הייצור והמכירה של כל כלי הרכב והמוצרים המותאמים אישית למשטרה. "