הושגה שליטה אמריקאית בטיקטוק

יום ב', 21 בספטמבר 2020
נראה כי הסאגה והמלחמה  שהכריז הנשיא טאמפ על TikTok  הסינית עומדת לפני סיום: אורקל וולמארט מכריזים על אישור ממשל ארה"ב להפיכת טיקטוק לחברה אמריקאית.
 
הנשיא הודיע עתה כי חברת האם  שבשליטה סינית  ByteDance קיבלה אישור טנטטיבי להסכם עם ממשלת ארה"ב לפתרון הבעיות הבלתי ברורות, שיאפשרו  כעת לאורקל וולמארט יחד להשקיע לרכישת 20% מהעסק החדש שיקרא TikTok Global.
 
כפי שפורסם לראשונה ב-SoftNews
 
http://www.softnews.co.il/news/vgbt-vgbh.html
 כחלק מהעסקה, TikTok מייצרת חברה חדשה בשם TikTok Global שתהיה אחראית לספק את כל שירותי TikTok למשתמשים בארצות הברית ולרוב המשתמשים בשאר העולם. כיום, הממשל אישר  עסקת ציון דרך זו במסגרתה  אורקל הופכת לספקית הענן המאובטחת של TikTok.
 
TikTok העולמית תהיה בבעלות בולטת  של משקיעים אמריקאים, כולל אורקל וולמארט. TikTok העולמית תהיה חברה אמריקאית עצמאית, שבסיסה בארה"ב, עם ארבעה אמריקאים מתוך חמשת הדירקטוריונים החברים.
 
כל טכנולוגיית TikTok תהיה ברשות TikTok Global ותעמוד בחוקים ובארצות הברית בנושא פרטיות. פרטיות הנתונים עבור 100 מיליון משתמשי TikTok אמריקאיים תתבסס במהירות על ידי העברת כל הנתונים האמריקאים למרכזי הנתונים בענן דור 2 של אורקל, מרכזי הנתונים העננים המאובטחים ביותר בעולם.
 
בהתבסס על עשרות שנות ניסיון באבטחת הנתונים הרגישים בעולם, הענן דור 2 של אורקל מבודד באופן מלא יישומים פועלים ומגיב לאיומי אבטחה באופן אוטונומי. טכנולוגיה ייחודית זו מבטלת את הסיכון שממשלות זרות מרגלות אחר משתמשים אמריקאים או מנסות להשפיע עליהם באמצעות דיסאינפורמציה.
 
וולמארט תביא את יכולות הקמעונאות הכל-ערוציות שלה, כולל מבחר Walmart.com שלה, שוק מסחר אלקטרוני.
TikTok Global תיצור יותר מ -25,000 מקומות עבודה חדשים בארצות הברית ותשלם יותר מ -5 מיליארד דולר חדשים למס האוצר האמריקני.
 
ובנוסף, TikTok העולמית, יחד עם אורקל, SIG, ג'נרל אטלנטיק, סקויה, וולמארט וקואטו ייצרו יוזמה חינוכית לפיתוח ולהעברת תכנית לימוד וידאו מקוונת המונעת על ידי AI בכדי ללמד ילדים מערי פריפריה  ופרברים, מגוון קורסים מקריאה בסיסית ומתמטיקה למדעים, היסטוריה והנדסת מחשבים.
 
TikTok העולמית תבצע  הנפקה ראשונית (IPO) תוך פחות מ -12 חודשים והיא תהיה רשומה בבורסה בארה"ב. לאחר ההנפקה הבעלות האמריקאית על TikTok Global תגדל ותמשיך לצמוח לאורך זמן.