אינטל משיקה מעבד חדש שפותח בישראל

יום ד', 17 במרץ 2021
חברת אינטל משיקה את סדרת 11th Gen Intel Core (שם קוד Rocket Lake-S), מעבדים חדשים למחשבי דסקטופ שפותחו בהובלת קבוצות מאינטל ישראל ובשיתוף פעולה עם צוותים אחרים מהעולם, ומציגים שיפור גדול של 19% בביצועים לעומת הדור הקודם של מעבדי Intel Core. 
 
מעבד הדגל החדש של הסדרה, ה-Core i9-11900K, הוא החזק ביותר שאינטל ייצרה עבור גיימרים ואף מגיע למהירות של 5.3 גיגה-הרץ – הגבוהה ביותר הקיימת כיום בשוק. המלצת אינטל למחירי המעבדים נעה בין 157 ל-539 דולרים, כתלות בסוג המעבד.
 
המעבדים החדשים כוללים לראשונה ארכיטקטורה חדשה בשם Cypress Cove, ושבב גרפי חדש – UHD Graphics, המשפר ב-50% את יכולות הגרפיקה לעומת הדור הקודם. כמו כן, מעבדי Rocket Lake-S מהדור ה-11 יתמכו לראשונה בהתקני PCI 4.0 מעודכנים, והם כוללים 20 ערוצי PCIe 4.0.
 
"מעבד הדגל של סדרת הרוקט לייק הוא מעבד הגיימינג החזק ביותר שאינטל השיקה אי פעם, כך גם לעומת המתחרים, ומציג ביצועיים מצויינים הממצבים אותו כמוביל בשוק הגיימינג העולמי", אומר שרון אלמוזנינו, שהוביל את פיתוח מעבדי רוקט לייק. "בהשוואה למעבד הדגל של אינטל מהדור הקודם, ה-Core i9-10900K, משיג שיפור דו ספרתי בביצועים שמספק בהרצת משחקי מחשב כגון: Microsoft Flight Simulator ו-Total War Three Kingdoms".
באינטל מציינים כי סדרת המעבדים החדשה מציגה שיפורים משמעותיים גם ביצירת תוכן ופרודוקטיביות. כך למשל יכולות הבינה המלאכותיות שבמעבדים מאפשרות לבצע עריכת וידאו ברמה הגבוהה בעשרות אחוזים מזו שסיפקו מעבדי הדור הקודם ומעבדים מתחרים.
 
בנוסף, אינטל תציע מעבדי Core לא נעולים (אוברקלוקינג) ותאפשר לראשונה האצה של הזיכרון (Memory Overclocking), כך שהצרכנים יוכלו לשנות את הגדרות הכוח, המתח, הליבה והזיכרון, וערכי מפתח אחרים במעבד כדי להוציא יותר ביצועים. 
"אני מאוד גאה בעובדים שלנו בישראל שעל אף אתגרי התקופה ומגבלות הקורונה הקשות שאילצו מאות מהם לעבוד מהבית, הם הצליחו בתוך שנתיים בלבד מרגע פיתוחו להשיק מעבד החדש שהופך להיות מוביל בשוק הגיימינג. הצוותים בארץ עבדו על ליבת המעבד, ה-Core וה-SoC (הארכיטקטורה), ופיתחו מעבד מעולה שלוקח את ההובלה מול מעבד הדגל של AMD ברוב המדדים שנבדקו", סיכם אלמוזנינו.