יתרונות של מצב כהה בסמארטפון

יום ד', 6 בנובמבר 2019
עם השקת iOS 13 ו- iPadOS 13 בספטמבר, אפל הוסיפה חבורה של תכונות חדשות לאייפונים (699 דולר באמזון) ואייפד (400 דולר באמזון). האחד הוא מצב כהה ייעודי שיעזור לחסוך בחיי הסוללה וקל יותר לעיניים  בסביבות מוגבלות  אור.
מצב האופל של אפל משפיע על כל אפליקציות המערכת כמו הודעות או הגדרות, ומפתחי צד ג יכולים ליישם את הפיצ'ר החדש באפליקציות שלהם, כך שישתנה ממצב רגיל למצב כהה על סמך המצב הנוכחי של המכשיר שלך.
 
לפני של- iOS היה מצב כהה משלו, היה  על כל מפתח לפתח גרסה אפלה של האפליקציה, והשאיר לך לשנות באופן ידני ערכות נושא עבור כל אפליקציה. הגדרת המצב במכשירי אפל החדשה מייעלת את התהליך.
באפל מסבירים כי  ישנן כמה דרכים שונות  לעבור למצב חשוך באייפון או אייפד. אתה יכול להפעיל את המכשיר שלך בשינוי מצב באופן אוטומטי על סמך השעה ביום, או שתוכל להפעיל / לכבות אותו ידנית דרך מרכז הבקרה.
 
ניתן להשתמש במעבר להגדרות> תצוגה ובהירות והפעל אוטומטית. לאחר מכן, הקש על אפשרויות ובחר אם ברצונך להשתמש בשקיעה לזריחה או אם ברצונך לקבוע לוח זמנים מותאם אישית.
 
אתה יכול להפעיל או לבטל את מצב החשכה על ידי צפייה בלוח הבקרה עם הקשה על סמל המצב האפל.
 
אם אתה מחפש ב- App Store אחר "מצב חשוך", תמצא רשימה של אפליקציות של  אפל, יחד עם אפליקציות אחרות עם "חשוך" על שמם. הרשימה של אפל אמנם מועילה, אך היא מוגבלת למדי. וישנם כמה יישומים שתומכים במצב האפל של iOS 13.