המשבר ב-HP Indhgo

יום ג', 30 ביוני 2020
כפh שפורסם ב-SoftNews באחרונה הודיע אלון בר-שני, המנכ"ל הוותיק של החברה על עזיבתו וכניסתו של המנכ"ל החדש חיים לויט, שניהל את חטיבת GTM של החברה בארה"ב.
 
בין סימני המשבר בחברה - חברת אינדיגו הזמינה 102 מעובדי החברה לשימוע לפני פיטורים, והפסיקה את העסקה של 30 עובדים חיצוניים.
אך זה לא "סוף פסוק" . קיימת הדרישה של הנהלת  HP לפטר מאות עובדים כאשר חברת HP indigo כבר הוציאה  2,600 עובדים בישראל לחופשה כפויה
 על פי הערכה זהו הגל הראשון של הפיטורים בחברת ההדפסה שנמצאת בבעלות HP.
 
מציינים כי הפיטורים של בר-שני איפשרו את הצעד שלו חיכתה חברת HP העולמית, שרכשה את אינדיגו בשנת 2000 והפכה אותה לחטיבה שלה. אינדיגו מעסיקה כ?2,800 עובדים בישראל, ועוד כ?1,000 ברחבי העולם. ההכנסות של אינדיגו ממכונות הדפוס הדיגיטלי שהיא מוכרת, מגיעות על פי הערכות לכ?1.5 מיליארד יורו בשנה.
 
אינדיגו מייצרת מכונות דפוס קטנות ומהירות המדפיסות בצבעים שונים. החברה פיתחה דיו אלקטרוני שהחליף את אבקת הדיו, והיתה מהראשונות שחיברו את המדפסת למחשב - טכנולוגיה שחוללה מהפכה בענף, הוזילה משמעותית עלויות ההדפסה והחדירה את המדפסות לעסקים קטנים. 
בתגובה לשאלות נמסר מחברת HP כי  "ישראל הייתה ונותרה אחד ממוקדי הפעילות הגדולים ביותר של HP בעולם ואנו מחוייבים באופן עמוק לשוק הישראלי. השינויים שאנו מבצעים הם הכרחיים כדי להתמודד עם שינויים בשוק, צרכי הלקוחות שלנו וכדי לשמר את החוסן של HP ישראל לטווח הארוך".