ירידה במדד הרכש בארצות הברית

יום ה', 8 באוגוסט 2019
ISM - ארגון מנהלי הרכש בארצות הברית - מדווח כי תפוקת הייצור ביולי רואה חודש צמיחה איטי נוסף. מדד המפתח של הדוח, ה- PMI, ירד ב -0.5% ל -51.2 (קריאה של 50 ומעלה מעידה על צמיחה) והגיע לירידות של 0.4%, 0.7% ו -2.7% ביוני, מאי ואפריל, בהתאמה.
תפוקת התעשייה בחודש יולי עמדה בקנה אחד עם יוני, ונשארה בצד ימין של הצמיחה אך עדיין ראתה ירידה שולית, על פי המהדורה האחרונה של דו"ח הייצור לעסקים שהונפק היום על ידי מכון מנהלי  אספקה ??(ISM).
 
מדד המפתח של הדוח, ה- PMI, ירד ב -0.5% ל -51.2 (קריאה של 50 ומעלה מעידה על צמיחה) והגיע לירידות של 0.4%, 0.7% ו -2.7% ביוני, מאי ואפריל, בהתאמה. המדד צמח במשך 35 חודשים ברציפות, כאשר כעת כל הכלכלה גדלה במשך 123 חודשים ברציפות. ה- PMI של יולי 2019 הוא 4.2% מתחת לממוצע ומציין את הקריאה הנמוכה ביותר והוא גם קריאת ה-PMI הנמוכה ביותר שחזרה לאוקטובר 2016.
 
ISM דיווח כי תשעה מתוך 18 מגזרי הייצור חוו צמיחה ביולי ביניהם: מוצרי עץ; פעילויות הדפסה וקשרי תמיכה; ריהוט ומוצרים נלווים; מוצרי מזון, משקאות וטבק; מוצרי פלסטיק וגומי; מוצרי מחשב ואלקטרוניקה; מפעלי טקסטיל; מוצרי נפט ופחם; ומוצרים כימיים.
 
תשעת הענפים שרואים ירידות כללו: ביגוד, עור ומוצרי בעלות הברית; מוצרי מתכת מפוברקים; מתכות ראשוניות; מוצרים מינרליים לא מתכתיים; ציוד תחבורה; מוצרי נייר; ייצור אחר; ציוד חשמלי, מוצרי חשמל ורכיבים; ומכונות.
 
מדד ההזמנות החדשות, המכונות בדרך כלל המנוע המניע את הייצור, הראו עלייה של 0.8% ל -50.8, לאחר קריאה "ללא שינוי" ביוני.