משרד ההגנה האמריקאי מחפש סטארטאפים ישראלים

יום ב', 22 בינואר 2018

מאת משה שלו עורך ראשי SoftNews

 

משרד ההגנה האמריקאי- CTTSO יחד עם משרד הביטחון הישראלי (מפא"ת) ועם פורום MITליזמות, מכריזים  על השקת תחרות המוקדשת כולה לטכנולוגיות לוחמה בטרור (CTTSC3 – The third Combating Terrorism Technology Startup Challenge).  התחרות מיועדת לסטארטאפים עם טכנולוגיות שיכולות לסייע במיגור הטרור. הסטארטאפים המבטיחים ביותר יקבלו פרסים בהיקף כולל של מעל 200 אלף $.

משרד ההגנה האמריקאי מקיים את התחרות בישראל זו הפעם השלישית, בזכות המוניטין של האקוסיסטם הישראלי, כמו גם המיומנויות של יזמים ישראלים בתחומי אבטחה ולוחמה בטרור. התחרות משקפת את התפיסה, שסטארטאפים יכולים למלא תפקיד מרכזי, ואף לשנות את חוקי המשחק בלוחמה בטרור, איום גלובלי שממשיך להתפתח ולגדול. ככל שהמחבלים נעשים מתוחכמים יותר, חדשנות טכנולוגית הופכת למרכיב קריטי יותר במאמץ לגילוי המחבלים והבסתם.

השנה תתקיים התחרות בשני מסלולים:המסלול הראשון הוא מסלול טכנולוגיות כללי, הפונה לסטארטאפים במגוון תחומי טכנולוגיה. טכנולוגיות חדשניות במסלול זה כוללות בין היתר: טכנולוגיות מעקב (surveillance), Social media analytics, פענוח וידאו ותמונות, אבטחת סייבר, רחפנים, רובוטיקה, ביטחון אישי, איסוף מידע, וגילוי חומרי נפץ, זיהום מים ואיומים נסתרים.

המסלול השני מוקדש לטכנולוגיות ניווט עירוני, ומתמקד בטכנולוגיות חדשניות לניווט בסביבה עירונית,  ללא GPS– נושא שחשיבותו גוברת עבור כוחות מיוחדים, גופי אכיפה ומקצוענים אחרים בתחום לוחמה בטרור שצריכים לפעול בתוך מבנים או בסביבות אחרות בהם GPSאינו זמין. חברות הפונות למסלול זה עשויות להיות חברות המפתחות שירותי מיקום מבוססי משואות, טכנולוגיות המשלבות מפות שהוטענו מראש, טכנולוגיות שמעריכות את מיקום המשתמש באמצעות ניווט לפי חישוב או ספירת צעדים, או כל טכנולוגיה אחרת לניווט בתוך מבנים או בסביבה עירונית.

שני המסלולים פתוחים לסטארטאפים, יזמים וקבוצות מחקר מרחבי העולם.

"בחרנו בישראל כמקום התחרות בשל הרוחב, העומק והיצירתיות של האקוסיסטם המקומי", אומר אדם טארסי, מנהל התוכנית הבינלאומית במשרד ההגנה האמריקאי, CTTSO. "החלק הטוב ביותר ביחסים שלי עם ישראל, הוא היכולת למצוא פתרונות שלא הייתי מוצא במדינה שלי". עוד מסביר טארסי את הגישה של משרד ההגנה האמריקאי בפיתוח שותפויות win-winעם סטארטאפים חדשניים: "מכת הטרור משפיעה על כולנו; אנחנו יכולים להשתמש במוחות של הסטארטאפים ובכוח הפיתוחים שלהם. במקביל, הם עדיין יכולים לצאת לשוק, לזכות במשאבים, ולהצליח בשוק בו הלקוחות העיקריים שלהם, ובמקביל - לתמוך בצרכים של ממשלות ארה"ב וישראל."

 למידע נוסף על התחרות והרשמה ניתן להיכנס ללינק הבא:http://cttsc-x.com/