20 סטארטאפים נבחרו על ידי משרד ההגנה האמריקאי ומשרד הביטחון הישראלי

יום ב', 28 במאי 2018

 

20 מתוך 210 חברות נבחרו לשלב הגמר בתחרות סטארטאפים המוקדשת לטכנולוגיות לוחמה בטרור, CTTSC3-The Combating Terrorism Technology Startup Challenge 2018. החברות מתמודדות על פרסים בהיקף כולל של 220 אלף $. הזכיה אינה מותנית בוויתור על בעלות או על קניין רוחני. מארגני התחרות הם משרד ההגנה האמריקאי (CTTSO), יחד עם משרד הביטחון הישראלי (מפא"ת) ועם פורום MITליזמות. המטרה היא לזהות סטארטאפים עם טכנולוגיות שיכולות לסייע במיגור הטרור.

הסטארטאפים המבטיחים ביותר, שהגיעו לשלב הגמר, יציגו מול השופטים במסגרת כנס "טכנולוגיות לחימה בטרור" שיתקיים ביום הראשון של CyberWeek(17 ביוני 2018) באוניברסיטת תל-אביב.

לתחרות ניגשו כאמור 210 חברות, שהם כפול ממספר החברות בתחרות קודמת, שנערכה ב-2016.

130 מתוכן התמודדו במסלול טכנולוגיות כללי, הפונה לסטארטאפים במגוון תחומי טכנולוגיה, ו-80 במסלול טכנולוגיות ניווט עירוני (ניווט ללא GPS). כל הבקשות נבדקו על ידי צוות מומחים מגופים ממשלתיים של ארה"ב וישראל, בהם: משרד ההגנה האמריקאי, המחלקה לביטחון המולדת של ארה"ב, משרד הביטחון הישראלי, משטרת ישראל ועוד. 

השנה השתתפו בתחרות מגוון רחב במיוחד של סטארטאפים מ-60 תחומי טכנולוגיה ואפליקציות שונים, כולל: ביג דאטה, מדיה חברתית, ביומטריה, ראייה ממוחשבת, פענוח וידאו, מערכות תצפית, רחפנים, רובוטיקה, גילוי חומרי נפץ כימיים/ביולוגיים/גרעיניים, אבטחת סייבר, רפואת חירום ורבים אחרים.

בולט הגידול בפתרונות נגד-רחפנים. מצד שני, טכנולוגיות הקשורות לנשק קינטי (כלי נשק מתקדמים, כוונות וכו') היו פחות שכיחות לעומת פעמים קודמות. בתחום טכנולוגיות סייבר, אלה שהתקבלו מאופיינות בשילוב יותר יישומי חומרה מאשר תוכנה בלבד.

במסלול טכנולוגיות ניווט מספר ההצעות שהוגשו עלה על כל הציפיות. יכולת ניווט בסביבה עירונית שבה GPSעלול להיות בלתי זמין או חסום היא קריטית, אבל מאוד מאתגרת לחיילים, כוחות האכיפה וגופי ביטחון אחרים. להיות במקום הנכון זה פעמים רבות ההבדל בין חיים למוות. סטארטאפים אזרחיים פיתחו לאחרונה מגוון טכנולוגיות לניווט בתוך מבנים ומעקב אחר קונים, לפיכך, במסלול ניווט עירוני המטרה היא לזהות את החידושים הטובים ביותר בתחום זה ולאמץ אותם לצרכים של מקצועני הלוחמה בטרור.

בין הסטארטאפים שהגיעו לשלב הגמר:

 

CardioScale- הטמיעה אלגוריתם ניטור רפואי מציל חיים בצמיד זרוע, המאפשר שיפור דרמטי בטיפול בנפגעי פעולות טרור תוך קבלת החלטות רפואיות טובה יותר. הפיתוח מגדיל את שיעוריההישרדות של נפגעי פיגועי טרור וארועים מרובי נפגעים אחרים.

 

D-ID- הטכנולוגיה החדשנית של D-IDמגינה על צילומים מפני אלגוריתמים לזיהוי פנים תוך שהיא שומרת עליהם דומים לעין האנושית.

 

FirstPoint Mobile Guard– טכנולוגיה המגנה על כל המכשירים הניידים מפני כל מתקפות הסייבר המבוצעות על ידי איומים נסתרים החבויים ברשת הסלולרית.

 

Viisights היא טכנולוגיה עמוקה לפענוח וידאו המשמשת לזיהוי התנהגותי, ולומדת לסווג אובייקטים בסרטוני וידאו כפי שבני אדם עושים. מדובר בפריצת דרך חשובה בתחום מעקב וידאו, אבטחת גבולות, וכל יישום הדורש ניטור אינטליגנטי של כמויות גדולות של דאטה מצולם.

 

Colugo System- פיתחה טכנולוגיה פורצת דרך לכלי טייס בלתי מאויש, המשלבת טכנולוגיה של רחפן וטכנולוגיית כלי טייס בעל כנף קבועה, ללא החסרונות של אף אחת מהן. הטכנולוגיה מאפשרת להמריא ולנחות אנכית כמו רחפן, ולטוס למרחקים ופרקי זמן ארוכים כמו כלי טייס בלתי מאוייש בעל כנף-קבועה.

 

3rdEye Systems– פיתחה מודול להדמיה תרמית ואנליזה, בעל משקל נמוך ועלות נמוכה, המאפשר לרחפנים לזהות באופן אוטומטי ולהגיב באופן אוטונומי למגוון של אובייקטים רלוונטיים בכל תנאי האור ומזג האוויר.

 

Robosleeve -פיתחה מערכת שרוול מהפכנית על בסיס רובוטיקה רפואית, המצוידת במצלמות וחיישנים. המערכת מבוקרת מרחוק, משמשת לבדיקת צינורות וחללים מסוכנים אחרים שאינם נגישים.

 

FinCom.Co LtdFincomפיתחה בינה מלאכותית מתקדמת המשתמשת בפונטיקה כדי לזהות את אותו אדם במסדי נתונים שונים, גם כאשר השם כתוב באיות שגוי, או כתוב בשפה שונה.

 

Cyber Sepio Systemsפותרת את הבעיה של תוכנה זדונית שהותקנה על ציוד עזר המחובר למחשב (כגון מדפסת, מקלדת) או על התקני חומרה שהוכנסו על ידי תוקפים פנימיים או דרך שרשרת האספקה.

 

NVISOL Ltd– הוו החכם של NVISOLמשמש לתפיסת אובייקט באופן אוטונומי לצורך החזרה של נכסים קריטיים (כמו רובוטים, כלבי משטרה וכד') שצריך להרים אותם. הוא פותר את הבעיה הקלאסית של החזרת נכסים קריטיים אלו ממקומות שאינם נגישים.

 

 למידע נוסף על התחרות והכנס ניתן להיכנס ללינק הבא:http://cttsc-x.com/the-conference/