רשות החדשנות מעכבת תשלומים

יום ב', 4 בנובמבר 2019

מפתחים בתחומי הי-טק מתלוננים כי רשות החדשנות מעכבת תשלומים של 100 מיליון שקל ל-250 סטארט-אפים. תשובת הרשות: עקב המצב של "אין ממשלה" לא קיבלנו בעצמנו תקציבים, ולכן לא מצליחים לעמוד בהתחייבות לחברות;  "אנו מבקשים את סבלנותכם לתהליך שנכפה עלינו ומזיק לכם", כתב ראש הרשות ליזמיםות החדשנות העיתון "כלכליסט" מזכיר כי התשלומים הם חלק מהמענקים עליהם התחייבה הרשות בפני החברות.

מנכ"ל אחת מהן מסר שהתשלומים הללו הם מקור תשלומי המשכורות לעובדיו. לפי הערכות, הסכום המעוכב צפוי לצמוח משמעותית, ככל שתשלומים שנועדו לרשות לא יגיעו אליה.  

 

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, שלח לחברות מכתב שמסביר את המצב: "מצאנו לנכון לעדכן אתכם במצב ובסטטוס תשלומינו לחברות, כחלק ממאמצנו ליצור שקיפות ושיתוף פעולה מולכם. כידוע, תקציב רשות החדשנות הוא חלק מתקציב המדינה ולכן יכולתנו לשלם לכן תלויה בקבלת תקציבנו בזמן. לצערנו מסיבות שאינן תלויות בנו, חלים לאחרונה עיכובים שונים בהעברת התקציב אלינו, כמו גם אל גופי ממשלה אחרין. דבר המאלץ אותנו לעכב את התשלומים המגיעים לכם. צוות רשות החדשנות, ואני באופן אישי, עושים כל שאנחנו יכולים כדי להאיץ את קבלת הכספים המגיעים לרשות על מנת שנוכל להעבירם אליכם. אנו מעריכים כי הכספים יועברו אלינו בקרוב על מנת שנוכל להעבירם לכם ולהמשיך בפעילותנו השוטפת. אנו מבקשים את סבלנותכם לתהליך שנכפה עלינו ומזיק לכם".

תקציב רשות החדשנות השנתי עומד על כ-1.6 מיליארד שקל, שמועבר על פני כל השנה לחברות השונות במספר מסלולי מענקים. מסלולי תמיכה אלה מאפשרים לחברות צעירות רבות להתמקד בפיתוח ולא לעסוק רק בגיוסי הכספים. מכל הבחינות הללו עיכובי התשלום הם קריטיים לחברות רבות.